SÜTAŞ, SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU'NU YAYIMLADI

Sütaş, sürdürülebilirlik yaklaşımını ve bu alandaki faaliyet sonuçlarını açıkladığı Sürdürülebilirlik Raporunu yayımladı. Rapor, 2025 yılıyla ilgili sürdürülebilirlik hedeflerini de kapsıyor.

SÜTAŞ, SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU'NU YAYIMLADI
Endüstrideara

Sütaş, 2025 hedeflerine yer verdiği 2020 Sürdürülebilirlik Raporu'nu kamuoyu ile paylaştı. Sütaş, bitkisel üretimden enerji üretimine kadar entegre iş modeli ile faaliyetlerini sürdürüyor. Bu sayede hem ürünlerin doğallığını koruyor hem de besin değerlerini güvence altına alıyor. Sütaş, yaptığı çalışmalarla “Avrupa Birliği Yeşil Mutabakat – Çiftlikten Çatala” stratejisinin Türkiye’deki en güçlü örneğini oluşturuyor.

“2025 HEDEFLERİMİZİ PAYLAŞTIK”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Sütaş Sürdürülebilirlik Komitesi Başkanı Duygu Yılmaz, “Sütaş olarak doğal kaynakların hızla tükenmesi ve kirlenmesi, iklim değişikliği, gıda güvenliği gibi küresel sorunların çözümünün; devletlerin, toplumların, şirketlerin ve kişilerin birlikte harekete geçmelerinin mümkün olduğuna inanıyoruz. Sürdürülebilirlik kavramını şirketlerin kurumsal kültür ve iş yapış biçimlerinin ayrılmaz bir parçası haline getirebileceğini düşünüyor, yayıngınlaştırma konusunda önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Sütün bereketini yaymak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2020 sürdürülebilirlik hedeflerimizle ilgili sonuçları paylaştık. Ayrıca 50’nci yaşımızı kutlayacağımız 2025 yılı için belirlediğimiz hedeflerimizi kamuoyuna sunduk” dedi. 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını