banner1322
x

STRATEJİK ORTAKLIK İÇİN İMZALAR ATILDI

Yatırımlarını sürdüren Aygaz, Bangladeş’te LPG temini, dolumu ve dağıtımı yapmak üzere United Enterprises & Co. Ltd. ile birlikte 2019'da başlattığı süreci, 20 Ocak 2021'deki imza töreniyle tamamladı.

STRATEJİK ORTAKLIK İÇİN İMZALAR ATILDI
Endüstrideara

Yurt dışında büyüme stratejisi kapsamında yatırımlarına devam eden Aygaz, dünya evsel LPG tüketiminin de en büyük paya ve en hızlı büyüme trendine sahip olan Asya pazarına açıldı.
Aygaz, Bangladeş pazarına yönelik olarak LPG temini, dolumu ve dağıtımı konularında faaliyette bulunmak üzere eşit yönetim esaslarına dayalı bir Ortak Girişim Şirketi kurulması ve gerekli yatırımların yapılması amacıyla United LPG Ltd. ile anlaştı. İmzalanan anlaşma kapsamında United LPG Ltd şirketinin hisselerin yüzde 50’sinin 50 milyon Taka (yaklaşık 605 bin USD) bedel karşılığında satın alınması süreci tamamlandı. 
Yapılan ortaklıkla ilgili açıklama yapan Aygaz Genel Müdürü Gökhan Tezel, yılın ilk ayında hayata geçirdikleri bu ortaklığın kendileri için heyecan ve gurur verici olduğunu söyledi. 

EN ÖNEMLİ KİLOMETRE TAŞLARINDAN BİRİ OLACAK

Bangladeş’in önümüzdeki yıllarda hem ekonomik hem de LPG sektöründeki büyüme hızını sürdüreceğine inandıklarını belirten Tezel, Bangladeş’in en büyük şirketlerinden biri olan United Enterprises ile kurdukları bu ortaklık ile sektörün gelişmesine katkıda bulunmak istediklerini aktardı. Aygaz'ın LPG hakkında bilgi birikimi ve United Enterprises’ın ülkedeki tecrübesi ile projenin hedeflerine hızla ulaşacağına inandıklarını belirten Tezel, bu adımın Aygaz’ın 60’ıncı yılında en önemli kilometre taşlarından biri olacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2021, 20:02
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını