banner1339
x

SÖZAL KİMYA TÜRKİYE AR-GE 250 ARAŞTIRMASI’NDA YER ALDI

Ar-Ge’ye verdiği önemle Bursa’nın önde gelen kimya şirketlerinden biri olan Sözal Kimya, 2021 yılında en fazla Ar-Ge harcaması yapan 500 şirket içinde 58 Bursa firması arasında yer aldı.

SÖZAL KİMYA TÜRKİYE AR-GE 250 ARAŞTIRMASI’NDA YER ALDI
Robot Zirvesi

Ekonomi ve İş Dünyası Portalı Turkishtime’ın bu yıl 9.’sunu gerçekleştirdiği “Türkiye Ar-Ge 250 Araştırması” sonuçları duyuruldu. 2017 yılında Ar-Ge merkezini kuran ve 30 kişilik ekibiyle inovasyon çalışmalarına ağırlık veren Sözal Kimya, 2021 yılında en fazla Ar-Ge harcaması yapan 500 şirket listesinde 58 Bursa firmasından biri oldu. Sözel Kimya, tekstil yardımcı kimyasalar üretimleri yapıyor. 2021 yılında Ar-Ge için 2 milyon 883 bin 627 TL bütçe ayıran firma, 2022 yılında 4 milyon 250 bin TL Ar-Ge bütçesi ayırmayı planladı. 

“BURSA’YI TEMSİL ETMESİNİN GURURUNU YAŞIYORUZ”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Sözal Kimya Yönetim Kurulu Başkanı Eren Sözal, “Tekstil yardımcı kimyasalları üreten firma olarak ilk 500 Ar-Ge yıldızları arasında yer almaktan dolayı gurur duyuyoruz. Kimya sektörü dijital inovasyonun etkisiyle, siparişten itibaren tedarik, planlama, üretim, depolama ve süreç yönetimleri ile verimliliğin artmasına kadar birçok alanda değişim gösteriyor. Şirket kültürümüzde inovasyonu ve girişimciliği odağımızda tutuyoruz. Kaliteli ürünü,  zamanında, doğru miktarda ve doğru maliyetle müşterilerimize teslim etmek için müşteri odaklı çalışıyoruz. Bu gereklerin birini veya birden fazlasını iyileştirmek için ‘yenilik’ fikri sunan departmanı dikkate alıyoruz. Fikir ortaya çıktığında ise ilgili departmanların bir veya birden fazlasının birlikte çalışarak çözüm geliştirmesine imkan tanıyoruz. Çözümler yeni bir ürün, yeni bir teknoloji, yeni bir tesis veya yeni bir yatırım olabileceği gibi mevcutlarda iyileştirme de olabiliyor. Projenin bütçesel ihtiyaçlarına göre kurumsal yapının fonksiyonları devreye giriyor ve kararlar alınıyor. Ar-Ge alanına yatırımlarımız her daim gündemimizde olacak.” dedi. 
 
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını