ŞOK MARKET YÜZDE 60 BÜYÜDÜ 

Şok Marketler CEO'su Uğur Demirel: “Son iki yıl içerisinde Cepte Şok içim 60 milyon TL yatırım gerçekleştirdik. 2022 yılının ilk çeyreğin yüzde 60 büyüme sağladık” 

ŞOK MARKET YÜZDE 60 BÜYÜDÜ 
Robot Zirvesi

Şok Marketler, 2022 yılının ilk çeyreğinde yüzde 60 büyüme oranı elde etti ve istihdamını 40 bine ulaştırdı. Şok Market hem yatırımlarıyla hem sağladığı istihdam imkanıyla Türkiye ekonomisine katkı sağlıyor. 

İLK ÇEYREKTE 10,2 MİLYAR TL CİRO ELDE ETTİ 

Şok Marketler, 2022 yılının ilk çeyreğine ait finansal sonuçlarını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıkladı. Şok Marketler, yılın ilk çeyreğinde istihdam rakamını 40 bine çıkardı ve yatırımlarını sürdürdü. 2022 yılının ilk çeyreğinde geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre cirosunu yüzde 60 oranında artırdı ve 10,2 milyar TL ciro elde etti. Yılın ilk üç ayı içerisinde yeni şubeler açarak toplam mağaza sayısını 9 binin üzerine çıkardı. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Şok Marketler CEO’su Uğur Demirel, “Kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla tüketiciye sunuyoruz. 2022 yılının ilk çeyreğinde de mağaza, depo ve Cepte Şok yatırımlarımızı hız kesmeden sürdürdük. Türkiye’nin her yerinden binlerce çiftçi, küçük ve orta ölçekli işletmeler tarafından üretilen kaliteli ürünleri müşterilerimize en uygun fiyatlarla ulaştırırken; enflasyonla mücadeleye de önemli katkıda bulunuyoruz. Hem hanelere hem de ülke ekonomisine katma değer sağlamaya devam ediyoruz. Artan talebi karşılayabilmek ve teslimatları zamanında gerçekleştirebilmek için son iki yılda Cepte Şok'a yaklaşık 60 milyon TL yatırım yaptık. Bu yatırımımızla 1.300 kişiye de ilave istihdam sağladık. Daha iyi bir alışveriş deneyimi sunma hedefimiz doğrultusunda e-ticaret ve dijitalleşme alanında yeniliklerimiz hız kesmeden devam edecek." ifadelerini kullandı. (AA)

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını