banner1339
x

Sıvı Taşımacılığı için Yatırım Yaptık

Sıvı taşımacılığı konusunda uzmanlaşan İTT Lojistik, filosuna 20 adet Tırsan Tank Konteyner Taşıyıcı daha ekledi.

Sıvı Taşımacılığı için Yatırım Yaptık
Enerji Zirvesi

Sıvı kimyasal ve tehlikeli madde nakliyesi hususunda rekabetçi, kaliteli ve yaratıcı lojistik çözümleri sunan İTT Lojistik, filosuna 20 adet Tırsan tank konteyner taşıyıcı daha ekledi. Araçların teslimatı münasebetiyle Tırsan Adapazarı üretim tesislerinde özel bir tören gerçekleştirildi. Teslimat töreninde Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Nuhoğlu, İTT Lojistik Kurucu Başkanı Tekin Öztanık, Genel Müdür Didem Öztanık, Genel Koordinatör Muhammet Çil ve Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç da hazır buulndu. Araçlar Zeynep Nuhoğlu tarafından Didem Öztanık’a teslim edildi.

“YURT İÇİ TAŞIMACILIKTA ÇITAYI YÜKSELTTİ”

Teslimat töreninde söz alan Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Türkiye’nin tehlikeli madde taşımacılığındaki ölçütlerin oluşturulmasında ciddi aşama kat ettiğini vurgulayarak “ADR’li taşımalarda ve sıvı taşımalarda, yük güvenliği kriterleri önceden sadece uluslararası taşımacılık için söz konusuydu. Şimdi ise yurt içinde yapılan taşımalarda da uluslararası ölçütler var. Yurt içi taşımalarda kullanılan araçlardaki ölçütler ile bu araçlardaki verimlilik ve kaliteye baktığınızda Batı’da ne varsa Türkiye’de de aynısı var. Tırsan’ın varlık nedeni de bunu sağlamak.” dedi.

“Böyle bir pazarın oluşması ve bu anlayışa inanan arkadaşlarımızın ve dostlarımızın bu yatırımları yapması da gerçekten çok önemli.” olduğunu vurgulayan Çetin Nuhoğlu, İTT Lojistik’in yaptığı yatırımın önemine işaret etti. Çetin Nuhoğlu, “Çünkü ortada rekabetçilik, verimlilik ve hepsinden ötesi gerçek anlamda tüketiciye değer veren bir anlayış var. İTT Lojistik de bu bilinçle yatırımlarını yapan firmalarımızdan biri. Özellikle belirli bir alanda kalitesini artırması da bu anlamda çok önemli.” dedi.

“2018’DE YÜZDE 30 BÜYÜYEME HEDEFLENİYOR”

İTT Lojistik Kurucu Başkanı Tekin Öztanık da yaptığı konuşmada sıvı taşımacılığında uzman bir firma olduklarını ve bütünleşik lojistik gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, 2018 yılında yüzde 30 büyüme hedeflerinin bulunduğunu ve yatırımlarına süratle devam ettiklerini belirtti. Tırsan şasisi kullanmanın kendileri açısından bir ayrıcalık olduğunu belirten Tekin Öztanık, işlerini daha güvenilir ve daha emniyetli donanımlarla gerçeklşetirerek hem çevreye hem de insan sağlığına zarar vermeden işlerini yürütmenin ana amaçları olduğunu vurguladı: “Aynı işi daha ucuz donanımlarla da yapabilirdik. Ancak bu durumda çevre ve insan sağlığını ve güvenliği geri plana atmış olurduk. Yaptığımız işte örnek olmak için sürekli yatırım yapıp, güvenlik kriterlerine uygun araçları filomuza katıyoruz. Bu nedenle yatırımımızı Tırsan’a yaptık. Bugün teslim alacağımız ADR’li hafif Tırsan şasisi ile filomuzun yüzde 50’sinden fazlasında aynı treyleri kullanıyor olacağız. Böyle bir treyleri geliştiren ve üreten Tırsan’ı tebrik ediyorum. Türkiye’de böyle bir treylerin üretilmesi bizim için bir övünç ve kıvanç kaynağıdır.” diyen Tekin Öztanık, Tırsan’dan satın aldıkları tank konteyner taşıyıcının sunduğu avantajlara da atıf yaptı. Araçların güvenlik kriterlerinin yanı sıra olarak hafifletilmiş yapısıyla önemli avantajlar sunduğunu dile getiren Tekin Öztanık “Türkiye’de tehlikeli maddeler kamyon kasalarında taşınıyor. Biz ise doğru yükü, doğru şekilde taşımayı ilke edinmiş bir firmayız. Tırsan’ın ürettiği ürünle bunu sağlamış olduk. Yabancı misafirlerimizin birçoğu da bu modele bakarak hayranlıklarını dile getiriyorlar. Biz, onların yaptıklarını da görüyoruz. ‘Demek ki bunlar Türkiye’de yapılabiliyor.’ diyorlar. Avrupalı her şeyin Avrupa’da yapıldığını sanıyor.” dedi..

“İŞ BİRLİĞİ İLE BÜYÜYECEK”

Tırsan’dan aldıkları test aracaını 1 yıl boyunca denediklerini ve tüm ihtiyaçlarına yanıt aldıkları için yatırıma karar verdiklerini dile getiren İTT Lojistik Genel Müdürü Didem Öztanık, 2018’in ikinci çeyreğinde yüzde 30’luk bir büyüme hedeflerinin mevcut olduğunu belirterek, Tırsan ile beirlikte büyümeye devam edeceklerini ve Tırsan ile olan ortaklıklarının kendileri için son derece önemli olduğunu vurguladı.

“ÇÖZÜM ORTAĞIYIZ”

Tırsan’ın her şeyden önce kendileri için bir çözüm ortağı olduğunu dile getiren İTT Lojistik Genel Koordinatörü Muhammet Çil, Türkiye’de tehlikeli madde taşımacılığı yapan bir firma olarak geçmiş dönemlerde bu işin nasıl ve hangi Koşullarda yapıldığını bildikleri için Tırsan Ar-Ge Merkeziyle bir araya gelerek en güvenli ve verimli ürünü geliştirmek için efor harcadıklarını vurguladı. Satın aldıkları treyleri test aşamasında her türlü kötü şartta denediklerini, ortaya son derece güzdel bir ürün çıktığını ve hem kendileri hem de Tırsan için bir değer yaratıldığını dile getiren Muhammet Çil, yeni satın aldıkları yarı treylerlerin testteki yarı treylerlere aynı özelliklere sahip olduğunu vurguladı.

“HAFİF, GÜVENLİ, ÇEVRECİ VE VERİMLİ”

Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç, İTT Lojistik’e teslim edilen araçlarla ilgili şunları söyledi: “Teslim ettiğimiz araçların tamamı 20 ft tank konteyner taşımaya uygun ADR’li araçlar. ADR’ye uygunluğun yanında bu ürünlerimiz için T9 belgesi düzenlenmiş durumda. Dolayısıyla bu ürünü bizden teslim alan müşterimiz bu araçla doğrudan tesise gidip, tehlikeli maddeyi yükleyip depoya ya da gümrüğe götürebilir. Bu aracımızı bir yıl boyunca teste tabi tuttuk. Başta İTT olmak üzere, talep edecek diğer müşterilerimizin de beklentilerini karşılayacak biçimde tasarladık. Bu modelimizin 3 bin 250 kg boş ağırlığı var. Hafiflik müşterilerimize iki noktada avantaj sağlıyor. Hafiflik sayesinde araç doluyken bir ton fazla yük taşınabiliyor. Boşken ise 100 kilometrede bir litre yakıt tasarrufu elde ediliyor. Bu da verimlilik sağlıyor. Diğer yandan çevre kirliliğinin de önüne geçilerek karbon ayak izi azaltılıyor. Bu aracımızın geliştirilmesinde Tırsan Ar-Ge ekibiyle iş birliği yapan İTT Lojistik’ten arkadaşların önemli katkısı oldu.”

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2019, 16:02
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını