banner1114
x

Sivas'ta yem fabrikası ve süt işleme tesisinin temeli atıldı

Sivas Belediyesi ve İl Özel İdaresi ortaklığında kurulan SİVTAŞ AŞ tarafından inşa edilecek olan yem fabrikası ve süt işleme tesisinin temeli törenle atıldı.

Sivas'ta yem fabrikası ve süt işleme tesisinin temeli atıldı
Robot Zirvesi

SİVAS (AA) - Sivas Belediyesi ve İl Özel İdaresi ortaklığında kurulan SİVTAŞ AŞ tarafından inşa edilecek olan yem fabrikası ve süt işleme tesisinin temeli törenle atıldı.

Organize Sanayi Bölgesi'nde düzenlenen temel atma töreninde söz alan Sivas Valisi Salih Ayhan, Cumhuriyet'in 100. senesine doğru "100 Üretim ve İstihdam Kapısı" hedefiyle iki fabrikanın temelini attıklarını dile getirdi.

SİVTAŞ'ın özel sektör için rakip olmayacağını dile getiren Ayhan, "Bir ticari anlayışımız yok. Zarar etmeyeceğiz, kar edeceğiz ama karı mutlak şekilde Sivas'ın ekonomisine, tarımına ve çiftçisine dönüştürecek bir mekanizma kuracağız." şeklinde konuştu.

Ayhan, SİVTAŞ AŞ'nin özel sektörün alanını daraltan bir anlayışla değil, piyasayı regüle eden, tarımsal üretimde katalizör etkisi görecek bir anlayışla kurgulandığını vurgulayarak, "Nasıl savunma sanayi milli ise eğitimimiz milli ise tarımda da bir millileşme yapmamız gerekmektedir. Dolayısıyla üretim öncesinde ve sonrasında milletimize güvence verecek bir mekanizma kurmamız gerekiyor. Bunu da kurduk, inşallah devam ettireceğiz."  dedi.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin de temel atma töreninin hayırlı olmasını dileyerek; "İnşallah bereketli olacak. Sivas, ülkemiz ve çiftçimiz için güzel olacak. Cumhuriyet'in 100. yılını kutlamaya hazırlandığımız bugünlerde ülkemizin ihtiyacı olan en önemli husus üretmektir. Çiftçimize, tarım ve hayvancılıkla uğraşan kesime neler yapabiliriz, nasıl yardımcı olabiliriz anlayışıyla, ortak akılla, istişareyle ortaya çıkan bu durumda tarım ve hayvancılık sektörüne güç verecek, rol model olacak, sektörün adete bir abisi olacak SİVTAŞ AŞ'yi kurduk." şeklinde konuştu.

Konuşmaların bitimi sonrasında yem fabrikası ile süt işleme tesisinin temel atımı gerçekleştirildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2019, 11:42
YORUM EKLE

Radyo

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler