“Şirketler sürdürülebilir hedeflerle yol almalı”

Agora Turizm Genel Müdürü Osman Bayazit Genç, corona virüsünün iş hayatını etkisini değerlendirerek, şirketlerin hedeflerinin sadece sürekli büyüme değil, daha sürdürülebilir hedefler ile yol alması olduğunu belirtiyor.

“Şirketler sürdürülebilir hedeflerle yol almalı”
Enerji Zirvesi

Corona virüsünün iş dünyasına etkisini değerlendiren Agora Turizm Genel Müdürü Osman Bayazit Genç, bu süreçte önemli olanın, herkesin istemeden de olsa soluklanıp, bazı alışkanlıklara ara verip, oturup birçok konuyu yeniden değerlendirme fırsatı bulması olduğunu belirtiyor. İşin ekonomik tarafının yanı sıra bundan sonra kişinin ne istediğini ve bu isteğine nasıl ulaştığına dair düşünmeye ve hazırlık yapmaya fırsatının doğduğunu aktaran Genç, firmalarının son birkaç senedir haftada iki gün "evden çalışma" yaptığını, bu sebeple sürece hazırlıksız yakalanmadıklarını açıklıyor.

Kendisinin bu sürece dair kişisel çıkarımının daha fazla değil, daha iyiye odaklanma olduğunu belirten Genç, belki bundan sonra belli aralıklarla dünyayı planlı durdurulmasnın hiç de fena olmayacağını vurguluyor. Böylece şirketlerin hedeflerinin sadece sürekli büyüme olmaması ve daha sürdürülebilir hedefler ile yol alınması gerektiğinin hatırlanabileceğini sözlerine ekliyor. 

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2020, 04:23
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını