Sinop'a Türk & Belarus ortaklığıyla 5,5 milyonluk yatırım

Sinop'ta Türk-Belarus ortaklığıyla 5,5 milyon dolar değerinde yatırımla inşa edilen oyuncak fabrikası hizmete girdi.

Sinop'a Türk & Belarus ortaklığıyla 5,5 milyonluk yatırım
Robot Zirvesi

SİNOP (AA) - Sinop'ta Türk-Belarus ortaklığıyla 5,5 milyon dolar değerinde yatırımla inşa edilen oyuncak fabrikası hizmete girdi.

Organize Sanayi Bölgesinde 100 bin metrekarelik bir alan üzerine inşa edilen ve ilk etapta 120 kişinin istihdam edildiği fabrikada, çalışan sayısının planlamalar dahilinde 1200'e çıkarılması planlanıyor.

Türk-Belarus iş birliğiyle 5,5 milyon dolar değerinde yatırımla inşa eidlen fabrika, iç piyasanın yanı sıra yurt dışında da birçok ülkeye oyuncak ihraç edecek.

İçişleri Bakan Yardımcısı olan Mehmet Ersoy, fabrikanın açılışı sırasında yaptığı konuşmada, Polesie firmasının dünyanın en güvenli ülkelerinden biri olan Türkiye'de yatırım yapmasının mutluluk verici olduğunu dile getirdi.

Firmanın aynı zamanda Türkiye'nin en mutlu ve en güvenli şehrini yatırım merkezi olarak seçtiğini ibelirtenn Ersoy, "Ülkemize yatırım yapan firmaları hiçbir zaman mahcup etmedik, etmeyeceğiz." şekilnde konuştu.

Ersoy, tüm dünya insanlarına barışı ve huzuru getirmek için mücadele etmeyi sürdüreceklerini belirterek şöyle devam etti:

"Bazılarının halen terörist olarak gösterdiği İdlib'de, kafalarına bomba yağdırılan çocuklara sizlerin aracılığıyla bizler oyuncak göndereceğiz. Suriye'den Afganistan'a, oradan Tunus'a kadar vatansız bırakılmış tüm çocuklara oyuncak, sevgi göndermeye devam edeceğiz. Bu yatırımın hayata geçmesinde emeği geçen Türk ve Belaruslu iş adamlarımıza teşekkür ediyorum."

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2020, 11:58
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını