SİGMA ELEKTRİK’TEN 10 MİLYON DOLARLIK FABRİKA YATIRIMI 

Sigma Elektrik, 10 milyon dolar değerinde yeni fabrika yatırımı yaparak üretim kapasitesini 2,5 kat artırmaya hazırlanıyor. Fabrikanın 2022 yılı sonunda üretime geçmesi hedefleniyor. 

SİGMA ELEKTRİK’TEN 10 MİLYON DOLARLIK FABRİKA YATIRIMI 
Robot Zirvesi

Sigma Elektrik, artan talebe cevap vermek amacıyla yeni bir fabrika yatırımı yapmaya hazırlanıyor. 10 milyon dolar değerinde yatırımla hayata geçecek olan fabrika ile üretim kapasitesi 2,5 kat artacak. 20 ana ürün grubunda bin 800’ü aşkın ürün gamı bulunan şirket, ürün çeşidinde de yüzde 10 artış hedeflerken fabrika ayrıca 200 kişiye de yeni istihdam olanağı sunacak. İstanbul Sancaktepe’de 15 bin metrekare kapalı alana sahip olacak fabrikada ayrıca mevcut üretim tekniklerinin yanı sıra otomasyonlu üretime de yatırım yapılacak. 

200 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLANACAK 

Fabrika yatırımı ile ilgili açıklama gerçekleştiren Sigma Elektrik Genel Müdürü Murat Akgül, “Fabrika yatırımının bir kısmını yabancı kaynaktan bir kısmını ise kendi öz sermayenizden karşıladık. Fabrika yatırımıyla öncelikli hedefimiz ürün yelpazemizi genişletmek olacak. Yeni tesisimiz ile ürün gamımızı ilk aşamada yüzde 10 artırmayı planlıyoruz. Fabrikamızda yeni makine ve teçhizat ile yeni ürün grupları için kalıp yatırımlarımızı tamamladık. Mevcut üretim teknik ve teknolojilerimizde de otomasyonu artırmayı planlıyoruz. Ayrıca enerjideki yeşil dönüşümle birlikte bizde ürünlerimizde bu dönüşümü sağlamaya odaklanacağız. Yıl sonunda üretime başlamayı hedeflediğimiz fabrikamızda yaklaşık 200 kişi istihdam edeceğiz” şeklinde konuştu. 

“YENİ FABRİKAMIZ DÜNYAYA AÇILAN KAPIMIZI DAHA DA BÜYÜTECEK”

Akgül sözlerini şöyle tamamladı: “Sigma olarak bugün üretimimizin yüzde 40'ını 87 ülkeye ihraç ediyoruz. Üretim kapasitemizi artırarak ihracat oranımızı yüzde 50’ye çıkarmayı ve ihracat gerçekleştirdiğimiz ülke sayısını 100’e ulaştırmayı planlıyoruz. Yeni fabrika yatırımımızla üretim, insan kaynakları ve ihracat konularında daha çok güçleneceğiz” dedi. 


 
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını