banner1322
x

Siemens Türkiye motivasyon yatırımlarına devam ediyor

Çalışan sağlığı ve motivasyonunu ön planda tutan Siemens Türkiye, Gebze’deki Entegre Üretim Tesisleri bünyesinde yeni bir sosyal tesis kurdu.

Siemens Türkiye motivasyon yatırımlarına devam ediyor
Enerji Zirvesi

Gebze’deki üretim tesisleri içerisinde yeni bir sosyal tesis kuran Siemens, yaklaşık 1,6 milyon TL yatırımla hayata geçirilen tesiste amfi tiyatrodan yürüyüş yollarına kadar her şey bulunuyor. Siemens Türkiye çalışanları için sosyal yaşam alanları, yürüyüş yolları, futbol, basketbol ve voleybol sahaları ile amfi tiyatro gibi sosyalleşme alanlarına yer veriliyor.

MOTİVASYON ÜST SEVİYEYE ÇIKIYOR

Siemens Türkiye’nin kampüsleri ve faaliyet alanları için gerçekleştirdiği yatırımlar, çalışanların motivasyonunu üst sıralara taşıyor. Siemens Türkiye’nin kampüsleri içinde en büyük yaşam alanlarından biri olan tesiste, sosyal yaşam alanları, yürüyüş yolları, futbol, basketbol ve voleybol sahalarının yanı sıra açık amfi tiyatro gibi kültür-sanat faaliyetleri için ayrılan alanlar da yer alıyor. Yaklaşık 1,6 milyon TL’lik yatırımla hizmete açılan sosyal tesise, şirketin Türkiye’deki kuruluş yılına atıfta bulunmak amacıyla “1856 Siemens Spor Parkı” adı verildi. Bu alana Siemens’in ülkemizdeki 162 yıllık geçmişinin sembolü olarak, 1856 yılında hayata merhaba demiş bir zeytin ağacı da dikildi.

ÇALIŞANLARA DESTEK

Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Hüseyin Gelis, Siemens Türkiye yöneticileri ve çalışanların katıldığı törenle hizmete açıldı. Açılış töreninde konuşma yapan Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Hüseyin Gelis şunları söyledi: “İş yapış biçimlerinin ve çalışma kültürünün çok hızlı şekilde değiştiği bir dönemden geçiyoruz. İnsanlar gün içinde vakitlerinin önemli bir kısmını iş yerinde geçiriyor. Bu nedenle şirketler için çalışan sağlığı ve motivasyonu en az ürün, hizmet ve ekonomik değer yaratmak kadar önemli. Çalıştığı yerde sağlıklı ve motive olan bireylerin mutluluk düzeyi ve aidiyet duygusu güçleniyor. Dolayısıyla ortaya çıkan işler daha verimli ve yaratıcı oluyor. Biz, Siemens Türkiye olarak 3 bin kişilik büyük bir aileyiz. Birlikte geçirdiğimiz her keyifli anın hem bireysel hem de kurumsal başarımıza katkı sunacağına inanıyorum. İşte bu bakış açısıyla Gebze Entegre Üretim Tesislerimiz bünyesinde 1856 Siemens Spor Parkı’nı hayata geçirdik. Bu tesislerin, çalışanlarımızın yoğun iş temposu içinde kendilerine iyi bakmalarına ve sağlıklarını korumalarına destek olmasını hedefliyoruz.”

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını