Siemens Türkiye'den “Kariyerini Sahiplen Ekosistemi"

- Siemens Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Aslı Kunur: - "İK Dönüşüm süreci kapsamında hayata geçirilen Kariyerini Sahiplen Ekosistemi, çalışanların kendi kariyer gelişimleri için en doğru yolu kendilerinin belirleyebileceği gerçeğine dayanıyor. Böylece performans, yedekleme planı ve kariyer planlama gibi süreçlerde en büyük rol çalışanlara düşüyor"

Siemens Türkiye'den “Kariyerini Sahiplen Ekosistemi"
Endüstrideara

İSTANBUL (AA) - Siemens Türkiye ile Management Centre Türkiye''nin (MCT)ortaklaşa gerçekleştirdiği iş ve teknoloji etkinliği "&NOW Business&Tech Week" kapsamında "Kariyerini Sahiplen Ekosistemi" tanıtıldı.

Siemens tarafından yapılan basın açıklamasında; &NOW Business&Tech Week" organizasyonu kapsamında gerçekleştirilen HR Tech Leader etkinliğinde, Siemens Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Aslı Kunur'un "Kariyerini Sahiplen Ekosistemi"konulu bir sunum  gerçekleştirdiği belirtildi.

Açıklamada Aslı Kunur'un etkinlikte gerçekleştirdiği sunuma yer verilerek, insan kaynaklarının, dijital dönüşümle beraber çalışan ve iş birimleri açısından son dönemde stratejik partner olma yönüyle öne çıktığı vurgulandı.

Değişen dünyayla birlikte çalışanların beklentilerinin de değiştiğine dikkat çeken Kunur, bu beklentileri gerçekleştirebilmek amacıyla bir dönüşüm gerektiğini dile getridi.

Bu amaçla Siemens'in 2017 yılında başlattığı İK Dönüşüm (HR Transformation) sürecine değinen Kunur,  günümüzde Siemens Türkiye'yi İnsan Kaynakları konusunda uzman, iş odağı yüksek, stratejik bir partner olarak konumlandırmayı amaçladıklarını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 17:13
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını