SHOPIFY, PAYTR’Yİ TERCİH ETTİ

PayTR, dünyanın en büyük hazır e-ticaret platformlarından birisi olan Shopify ile entegrasyon sağladı. Artık PayTR ödeme altyapısını tercih eden Shopify kullanıcıları ihtiyaç duydukları tüm kanallar üzerinden ödeme alma ve yönetme olanağına sahip olacak

SHOPIFY, PAYTR’Yİ TERCİH ETTİ
Endüstrideara

Geliştirdiği inovasyon odaklı çözümleriyle, üye iş yerlerine yenilikçi ve sürdürülebilir ödeme tecrübesi yaşatarak hayatlara kolaylık sağlayan ödeme kuruluşu PayTR, dünyanın 175 ülkesinden milyonlarca işletmenin online satış yaptığı e-ticaret platformu Shopify ile entegrasyonunu tamamlayarak, avantajlı ödeme dünyasının kapılarını Shopify’lıla için açtı. 

Günümüzde hem dünyada hem de Türkiye’de en çok kullanılan popüler e-ticaret programlarından birisi olan Shopify e-ticaret uzmanlarının tüm gereksinimlerine yanıt verdiği gibi, girişimciler için de sıfırdan online satışa başlamalarına olanak tanıyan eksiksiz bir e-ticaret altyapısı sağlıyor.

Shopify ile kullanıcılar, yazılım ya da programlama bilgisine gerek olmadan sanal mağazalarını kolayca açarak, ürün ve hizmetlerini Türkiye ve dünyanın her yerindeki müşterileri ile bir araya getiriyor. 

SHOPİFY KULLANICILARI İÇİN AVANTAJLI BİR ÖDEME SİSTEMİ

Geliştirdiği yeni ürün, yüksek teknoloji ve yaptığı iş birlikleriyle hizmet çeşitliliği sunan PayTR, işletmelerin ihtiyacı olan tüm ödeme yöntemlerini tek çatı altında toplayarak, ödeme süreçlerinin tek noktadan yönetilmesine imkan sunuyor.

PayTR ve Shopify iş birliği ile kolayca gerçekleştirilen ödeme entegrasyonundan sonra Shopify altyapısı kullanan mağazalar müşterilerine, PayTR altyapısının tüm ödeme kanalları üzerinden ödeme yapabilme olanağı sağlıyor. 

PayTR’la çalışan Shopify’lı sanal mağazalar, ödeme adımına gelen müşterilerine diledikleri bankanın kredi kartıyla tek çekim veya taksitle ödeme yapma olanağı sunuyor. Sadece bununla da kalmıyor; banka kartları, ön ödemeli kartlar, alternatif ödeme kanalları (American Express, BKM Exspress, Masterpass ve Visa Card On File, Troy, Tosla) ve PayTR’ın kart saklama ürünü de müşterilerine sundukları diğer ödeme çözümleri arasında bulunuyor. 

ÖDEME İÇİN EN PRATİK YÖNTEM

PayTR Kart saklama Shopify’lıların müşterileri için sağladığı en pratik ödeme çözümü. Bu çözüm sayesinde müşteriler ödeme adımında her seferinde kart bilgisi girmekle uğraşmıyor, ödeme formuna kart bilgilerini bir defa girmeleri yetiyor. Sonraki alışverişlerinde müşteriler saklı kartları sayesinde tek tıkla saniyeler içerisinde ödemelerini gerçekleştirebiliyor.

FARKLI PARA BİRİMLERİYLE DE ÖDEME İMKÂNI

PayTR ayrıca farklı para birimleriyle de ödeme alma olanağı sağlıyor. Shopify kullanıcıları sanal mağazaları üzerinden dünyanın her yerine yaptıkları online satışlarının ödemelerini dolar, euro, GBP gibi farklı para birimleriyle alabiliyor. 

AVANTAJLI ÖDEME DÜNYASINA ADIM ATMAK ÇOK KOLAY

Shopify üzerinden ödeme alma altyapısı iFrame API ile çalışıyor ve PayTR’ın kurulum kılavuzları ve teknik ekiplerinin de desteğiyle ödeme entegrasyon kısa bir sürede kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor. 

PayTR ödeme altyapısını kullanmak için Shopify’lıların, www.paytr.com web sitesi üzerinden online başvuru yapılması yeterli. Mevcut üye iş yerleri ise PayTR mağaza paneli üzerinden Shopify ödeme entegrasyonu talebinde bulunabiliyorlar. Başvuru sonrasında gerçekleşecek hızlı ödeme entegrasyonun ardından Shopify’lılar PayTR’ın sağladığı tüm ödeme kanalları üzerinden PayTR güvencesiyle ödeme almaya başlayabiliyorlar.

ÖDEME SÜRECİNİN MERKEZİNDE ‘GÜVENLİK’ VAR 

PayTR’ın PCI DSS sertifikası, yapay zekayla çalışan fraud önleme sistemleri, SSL sertifikalı ödeme sayfaları ve uzman risk ekipleri sayesinde, Shopify sanal mağazaları ve müşteri arasında gerçekleşen ödeme akışı en güvenli şekilde gerçekleşiyor. Yedekli donanım ve sistemler ödeme süreçlerinin kesintisizliğini sağlarken, 7/24 operasyon ve teknik destek hizmeti sunan PayTR ekipleri de Shopify’lılara kusursuz bir müşteri deneyimi yaşatmak amacıyla çalışıyor. 

PayTR Genel Müdürü olan Tarık Tombul, konuya ilgili olarak yapmış olduğu değerlendirmede şöyle konuştu:
“PayTR olarak bugün işletmelere ihtiyaç duydukları tüm kanallar üzerinden ödeme alma ve yönetme imkanını sunuyoruz. Dünyanın en fazla tercih edilen e-ticaret platformlarının başında gelen Shopify’la gerçekleştirdiğimiz iş birliği ile artık Shopify kullanıcılarının da PayTR’ın avantajlı ödeme dünyasına katılmalarından dolayı mutluyuz. Ayrıca 7/24 operasyon ve destek ekiplerimizle ödemeyle ilgili baştan sona tüm süreçlerinde destek vermeye hazırız. 60 binden fazla üye iş yerimiz gibi Shopify kullanıcılarına da yenilikçi ve sürdürülebilir ödeme deneyimi yaşatmak ve hayatlarını kolaylaştırmak için çalışıyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2022, 17:46
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını