Serayla köye göçtüler şimdi de OSB kuracaklar

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde, yoğun bir şekilde seracılık yapılması sebebiyle  tersine göçün yaşandığı Kadıoğluçiftliği Mahallesi'nde seracılığa dayalı organize sanayi bölgesi kurulması için hazırlıklara başlandı.

Serayla köye göçtüler şimdi de OSB kuracaklar
Endüstrideara

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde, yoğun bir şekilde seracılık yapılması sebebiyle  tersine göçün yaşandığı Kadıoğluçiftliği Mahallesi'nde seracılığa dayalı organize sanayi bölgesi kurulması için hazırlıklara başlandı.

Kent merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunani Kadıoğluçiftliği Mahallesi'nden uzun zaman önce göç eden Necip Duran, 11 sene önce köyüne geri döndü.

Köydeki 3 dönüm arazi üzerine Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün de desteğiyle sera kuran Duran, ürettimini yaptığı domates ve salatalıkları kent merkezinde satmaya başladı.

İş bulmak amacıyla bölge illerine göç eden yaklaşık 100 aile de Duran'ın yaptığı seracılık çalışmalarını duyarak zaman içerisinde baba ocaklarına geri döndü. Yapılan yatırımlarla mahallede 3 dönümle başlanan sera alan toplamı 650 dönüme ulaşırken, üretilen ürünler kent merkezi ile çevre illere satılıyor.

Bu arada, mahallede seracılığa dayanan organize sanayi bölgesi kurulması na yönelik hazırlıklara da başlandı. 

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2019, 10:01
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını