SELJEL’E DÜNYA DEVİ ORTAK

Tezman Holding'in yönetim kurulu başkanı Erol Tezman, Seljel için dünya devi Alman Gelita ile ortak olduklarını duyurdu.

SELJEL’E DÜNYA DEVİ ORTAK
EndüstrideAra5

Tezman Holding'in yönetim kurulu başkanı Erol Tezman, Seljel için dünya devi Alman Gelita ile ortak olduklarını duyurdu. Seljel’in yüzde 65 oranında hissesini satın alan Gelita International, artan helal sığır jelatini talebini Türkiye üzerinden karşılayacak. 
Türkiye’nin ilk jelatin üretici olan Tezman Holding ile Jelatin ve kolajende dünya devi olan Gelita Internationale Gesellschaft Gelatine mbH arasındaki yüzde 65’lik hisse devri için Rekabet Kurumu'na yapılan başvurudan onay da çıktı.
Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren Tezman Holding, Sel Sanayi'yi sığır derilerinden tutkal/teknik jelatin üretmek üzere 1961 yılında kurdu.

PAZAR PAYINI GENİŞLETMEYİ HEDEFLİYORLAR

Avrupa’nın en büyük tutkal/teknik jelatin üreticisi haline gelen şirket, 2020 itibariyle aynı faaliyetine Seljel Jelatin ve Ticaret A.Ş. olarak devam etme kararı aldı. 
Dünyada 23 lokasyonda ağı bulunan Gelita, artan helal sığır jelatini talebini Türkiye üzerinden karşılayacak. 
Seljel ile Gelita, sadece İslam devletlerinde değil, Asya'nın da büyük kesimlerinde bu ürünün pazar payını genişletmeyi planlıyor. 
 

YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler