banner1322
x

Sektöre özel etiketleme sistemleri

Gıda ve kişisel bakım ürünleri, etiketleme ihtiyacının oldukça geniş bir yelpazede karşımıza çıktığı sektörlerin başında gelmektedir.

Sektöre özel etiketleme sistemleri
Endüstri 40 Zirvesi

Ürünlerin doğru ve sağlıklı bir şekilde saklanmasını sağlayan etiketler ayrıca sahteciliğe karşı önlemler ve yasal gereksinimlere göre şekillenmektedir. Farklı ihtiyaçlara sahip üretim hatlarında uygun etiketleme makinasının seçilmesinden sonra sistem otomatize hale getirilerek etiketlemede kalite standardı yakalanabilmektedir.

Her türlü gıda tüketim maddesinde kullanılan gıda etiketleri, ürünlerin doğru ve sağlıklı bir şekilde saklanmasını sağlamaktadır. Ürüne göre; neme, sıcağa ve soğuğa karşı duyarlı olarak üretilebilen etiketler, ürünün tüketiciyle ilk teması olmasından dolayı en önemli iletişim araçlarından biri olarak etiketleme sistemleri içerisinde ilk sıralarda yer almaktadır.
Çeşitliliğin ve kendine özgü birçok değişkenin olduğu sektörde karşılaşılan başlıca sorunlar; yüksek hızlı üretim hatları ve bu hatların kesintisiz üretime devam etmesi, yüksek kalitede baskı ihtiyacı ve zorlayıcı çevre koşulları (nem, soğuk vb) ‘dır. Sektördeki firmaların bu alanda beklediği çözümler; değişen taleplere göre ürün tanımlama, uluslararası mevzuata uygunluk, yüksek izlenebilirlik ve gıda güvenliğini sağlama olarak sıralanmaktadır.

Kişisel bakım ürünlerinin etiketleri ürünün markalanması ve ürün tasarımı açısından oldukça önemlidir. Marka, barkod, metin ve logoların yüksek kalitede basılma ihtiyacı raf sunumları için öne çıkan gereksinimlerdir. Sahteciliği önlemek, envanter- lojistik optimizasyonu ve yasal gereksinimler için de sektöre özgü doğru etiketleme makinasının seçilmesi gerekmektedir.

Sektör gereksinimlerini karşılayan doğru etiketleme makinasının seçilmesinin ardından her ihtiyaca göre esnek olarak uyarlanabilen etiketleme sistemleri farklı özellikteki üretim hatları için projelendirilmekte ve küçük bir robotla birlikte bile sistem otomatize hale getirilerek hem iki eksenli hem de çok eksenli etiketleme uygulamaları yapılabilmektedir.

Her projenin özel etiketleme ve paketleme ihtiyaçları olduğunun bilincinde olarak “esnek ve kaliteli üretim” anlayışıyla müşterilerine özelleştirilmiş çözümler sunan NOVEXX SOLUTIONS, 50 yılı aşkın tecrübesi, gıda ve kişisel bakım ürünleri sektörlerinde gerçekleştirdiği başarılı projelerle firmalara etiketleme konusunda çözüm ortağı olmaktadır.

Novexx.Com/Tr

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2019, 10:34
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını