Sektöre 1,5 milyar dolarlık hareket katacak

FESPA Eurasia, 7. kez baskı ve endüstriyel reklam dünyasını bir araya getirerek 7,5 milyar dolar büyüklüğündeki sektöre 4 günde 1.5 milyar dolarlık hacim katmayı hedefliyor.

Sektöre 1,5 milyar dolarlık hareket katacak
Endüstrideara

Bu yıl 5-8 Aralık 2019’da İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) Avrasya Bölgesi’nin lider baskı fuarı FESPA Eurasia, baskı ve endüstriyel reklam dünyasını 7. kez bir araya getiriyor. 
Artan ilgi nedeniyle yüzde 30 büyüyen FESPA Eurasia 2019,bu yıl 3 salonda (9, 10, 11) gerçekleşecek. Çevre ülkelerden gelen sektör profesyonelleri, fuardaki yerel ve uluslararası katılımcılarla buluşacak.
FESPA Eurasia 2019,dört gün boyunca sektörün büyümesi için en önemli platformlardan biri olacak.

7,5 MİLYAR DOLARLIK DEV BİR SEKTÖR

FESPA Eurasia bu yıl kullandığı ‘Potansiyelini Keşfet’ sloganı ile baskı ve endüstriyel reklam camiasının yeni işler yaratabilmesinin önünü açmayı hedefliyor. 7.5 milyar dolara yakın bir büyüklüğe sahip olan baskı sektöründe FESPA Eurasia’nın hedefi, baskılı işlerin talebini artırarak baskı sektörünün iş hacmini fuar ile birlikte 1,5 milyar dolar artırmak. 

AVRASYA’YI BULUŞTURUYOR

Avrupa, Orta Asya, Kuzey Afrika ve Orta Doğu bölgelerindeki geniş format dijital baskı, tekstil baskı, serigrafi baskı ve endüstriyel reklam sektörlerine yönelik uluslararası bir fuar olan FESPA Eurasia, Avrasya Bölgesi’ndeki sektör profesyonellerinin buluşma noktası olarak çevre ülkelerden de ilgiyle karşılanıyor. FESPA Eurasia Fuar Müdürü Betül Binici, Türkiye’deki üreticilerin yurtdışına açılmasına yardımcı olan FESPA Eurasia 2019 kapsamında bu yıl Bulgaristan, Tunus, Irak, Cezayir, Rusya, İran, Yunanistan, Fas, Ukrayna ve Hollanda’dan gelen ziyaretçilerin sayısının artacağını söylüyor.

İHRACAT KOMİTESİ KURULDU

Ayrıca fuara ek olarak, ARED yönetim kurulu, üretici firmaları desteklemek ve ihracatı geliştirmek amacıyla dernek üyeleri arasından tecrübeli bir ekiple ‘İhracatı Geliştirme Komitesi’ kurdu. Söz konusu komite ile sektörde ihracatı artırmaya yönelik çalışmalar başladı.

60 BİN ZİYARETÇİYE ULAŞACAK

FESPA Eurasia, 2013 yılından bu yana toplam 6 fuar gerçekleştirerek yaklaşık 50.000 bin ziyaretçi ve 1.000 katılımcı ile sektörün büyümesine destek oldu. FESPA Eurasia 2019’da ise 180 katılımcı ve 10 bine yakın tekil ziyaretçi bekleniyor.
 

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019, 15:24
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını