SAVUNMA SANAYİ, SAHA EXPO'YA HAZIRLANIYOR

50'yi aşkın ülkeden 250 yabancı şirketle beraber 1.000'e yakın firmayı ağırlamaya hazırlanan SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı, 25-28 Ekim tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenecek. 1 Kasım-15 Şubat 2023 tarihlerinde sanal olarak düzenlenecek SAHA EXPO ise 7 gün 24 saat gezilebilecek.

SAVUNMA SANAYİ, SAHA EXPO'YA HAZIRLANIYOR
Endüstrideara

Yerli ve milli savunma sanayi son teknolojilerini ve ürünlerini görücüye çıkartacağı SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı'nda gücünü göstermeye hazırlanıyor.

SAHA EXPO tarafından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ve Savunma Sanayii Başkanlığı'nın destekleriyle gerçekleştirilecek olan fuar, Türk firmaları bir defa daha uluslararası arenada görücüye çıkaracak.

Sektörün, en büyük buluşması olan ve önemli iş birlikleri için etkin bir platform oluşturan SAHA EXPO, 50'nin üzerinde ülkeden 250 yabancı şirketle birlikte 1.000’e yakın firmayı ağırlamaya hazırlanıyor.

Bu sene 30 bin profesyonel ziyaretçi ağırlamayı amaçlayan fuar, 25-28 Eki tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde fiziki olarak yapılacak. 1 Kasım-15 Şubat 2023 tarihlerinde ise sanal olarak düzenlenecek.Geçen sene içeriği paylaşılabilen 4 sözleşmeyle 123,5 milyon dolar değerinde projeye imza atılan, 27 ayrı sözleşme, anlaşma ve protokolün imzalandığı fuarda, bu sene iş birliklerinin artırılması

amaçlanıyor.

 STRATEJİK ÖNEME SAHİP ÇOK SAYIDA ÜRÜN TANITILACAK

Avrupa'nın ikinci büyük savunma, havacılık ve uzay sanayi kümesi olan SAHA İstanbul tarafından gerçekleştirilen, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilen fuar, yeni dünya düzeninin en güçlülerinin buluşacağı bir platform olacak.

Dev savunma sanayi firmalarından KOBİ'lere, üniversitelerden tedarikçilere ve Ar-Ge merkezlerine kadar savunma, havacılık ve uzay endüstrisinin içinde yer alan tüm paydaşların bir araya geleceği SAHA EXPO, hem katılımcılara hem de ziyaretçilere önemli iş birliği fırsatları sunacak, savunma, havacılık, denizcilik ve uzay sanayisinde stratejik öneme sahip pek çok ürün ilk defa tanıtılacak.

Fuarda, Avrupa, Amerika, Afrika, Orta Doğu ve Asya'dan profesyonel ziyaretçiler ve alım heyetleri yer alacak.

7/24 SANAL FUAR

SAHA EXPO katılımcıları, fiziki fuardan hemen sonra başlayacak üç boyutlu SAHA EXPO Sanal Fuarı'na da katılma hakkı elde edecek.

Dünyanın her bölgesinden sektör profesyonellerinin 7 gün 24 saat ziyaret gerçekleştirebileceği sanal fuarda, katılımcı firmaların 3D ürünlerini gerçeğe en yakın şekilde inceleyebilecek, broşürlerini okuyup indirebilecek, firmaların ve ürünlerin videolarını izleyebilecek, kartvizitlerini bırakabilecek, çevrimiçi yazışabilecek ve firma iletişim bilgilerine erişebilecek.

Fuarda, video konferans üzerinden görüşme talepleri katılımcılar tarafından onaylanan firma temsilcileri, görüşmelerini gerçekleştirebilecek. Katılımcılar fuara davet edilen yabancı delegasyon ve alım heyetlerine görüşme talebi gönderebilecek. (AA)
 

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2022, 17:46
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını