banner1339
x

Satın Almalarımızla Yatırımlarımıza Devam Ediyoruz

SAF-HOLLAND, yaptığı iki şirket alımıyla 2020 yılı için belirlediği büyüme stratejisini uygulamak üzere bir adım daha attı. Firma, İtalyan üretici V.ORLANDI S.p.A hisselerinin büyük kısmını devralarak bağlantı sistem ve parçaları için özel amaçlı ürün yelpazesini genişletti. Eş zamanlı olarak York Transport Equipment (Asya) Pte. Ltd. şirketini satın alarak taşımacılık pazarındaki yerini de sağlamlaştırdı.

Satın Almalarımızla Yatırımlarımıza Devam Ediyoruz
Robot Zirvesi

V.ORLANDI şirketinin alımı sonucunda SAF-HOLLAND, beşinci teker ve bağlantı ekipmanları hakkında Avrupa pazarındaki ikincilik konumunu güçlendiriyor. 60 çalışanı sahip İtalyan şirketi, Kuzey İtalya'da fyer alan iki fabrikasında çekiciler için treyler bağlantı ekipmanları ve özel beşinci teker bağlantılarının üretimini gerçekleştiriyor. Bu satın almayla SAF-HOLLAND, endüstri, tarım ve maden uygulamalarına yönelik treyler ve özel amaçlı ticari araçlar için geliştireceği bağlantı ve çeki çubuğu bağlantıları ile alanını büyütüyor. V.ORLANDI, cirosunun yaklaşık yüzde 20'sini tarım araçları için özel ürettiği bağlantı sistemleri ile gerçekleştiriyor. 

SAF-HOLLAND CEO’su Detlef Borghardt konu hakkındaki açıklamasında "Bir yandan beşinci teker pazarındaki stratejik konumumuzu güçlendirmek, treyler ve özel araçlar için bağlantı sistemleri alanındaki bilgi birikimimizi geliştirmek için V.ORLANDI'yi kullanırken diğer yandan Rusya, Orta Doğu ve Avustralya gibi önemli bölgesel pazarlardaki konumumuzu güçlendiriyoruz. V.ORLANDI, satış sonrası hizmetlerimizle mükemmel bir şekilde uyum sağlayacak güçlü bir yedek parça ve aksesuar gamına sahip.” dedi.

HİNDİSTAN PAZARININ LİDERİ

York Transport Equipment (Asya) Pte. Ltd. şirketinin satın alımıyla SAF-HOLLAND, Asya Pasifik bölgesindeki konumunu sağlamlaştırdı. Şirketler grubu, aynı zamanda dünya çapında hızla gelişen taşımacılık pazarlarından biri olan Hindistan'da treyler aksı ve süspansiyon sistemleri konusunda pazar liderlerinden biri olmak üzere büyüyor. Tayland, Endonezya ve Vietnam gibi Güneydoğu Asya ülkeleri ve Avustralya'da da gelişmekte olan pazarlarda SAF-HOLLAND, York üzerinden kayda değer bir konuma sahip olacak. Detlef Borghardt, yaptığı açıklamada “Öncelikle şirketimizi, bu ülkelerdeki teknolojik açıdan daha sofistike çözümlere doğru öngörülebilir bir değişim için konumlandırıyoruz. Çin’e benzer şekilde, diğer Asya Pasifik pazarlarında olduğu gibi önümüzdeki yıllarda taşımacılık ve güvenlik düzenlemelerinin ardı ardına yapılacağını umuyoruz. SAF-HOLLAND, ürün portföyüyle bu duruma hazırlıklıdır.” dedi.

YEDEK PARÇA VE AKSESUAR ALANINDA KONUMUNU GÜÇLENDİRDİ

York ve York Grubundaki iştirakleri, Hindistan'daki treyler aksı ve süspansiyon sistemleri konusunda önde gelen tedarikçilerden biri. Merkezi Singapur'da bulunan Grup, tüm Asya Pasifik bölgesindeki çekici ve treyler için çeşitli parçalar sunuyor. York, özellikle ağır hizmet tipi treyler aksları ve mekanik süspansiyonlar alanında güçlü bir pazar konumuna sahip. York Grubu, son yıllarda 200'den fazla hizmet noktası ve bayiden oluşan güçlü bir servis ve yedek parça ağı  oluşturdu. York, bölgedeki çoğu treyler ve römork üreticisi için Pune (Hindistan) ve Qingdao (Çin) bölgesindeki önemli üretim tesislerinden tedarik sağlıyor. SAF-HOLLAND, York'u satın alarak bölgesel varlığını ve Asya Pasifik bölgesi ile Hindistan'daki satış sonrası faaliyetlerini etkin bir şekilde güçlendiriyor. Buna ek olarak SAF-HOLLAND, Avrupa ve Kuzey Amerika'daki çekirdek pazarlar dışındaki konumunu daha da büyütüyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2019, 18:04
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını