Şanlıurfa'nın hedefi 2 milyon turist

Göbeklitepe ile dünyada önemli bir turizm destinasyonu olarak algılanan ve 1 milyon turisti misafir eden Şanlıurfa'nın yeni hedefi 2 milyon turist

Şanlıurfa'nın hedefi 2 milyon turist
Robot Zirvesi
Şanlıurfa'nın pamuk, mısır ve fıstık üretiminde tek başına Türkiye'nin çok ciddi miktarda ihtiyacını karşıladığını vurgulayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, şehrin kalkınması için daha fazla girişimciye ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Türkiye'nin 2023 hedeflerine giderken şehir olarak da bu plana uygun hareket etmek zorunda olduklarını anlatan Çiftçi, şunları kaydetti:

"Göbeklitepe'nin UNESCO listesine girmesi şehrimize turizm anlamında ciddi bir ekonomik canlılık kazandırdı. Turizme dayalı olan sektörlerde, otelcilik başta olmak üzere diğer hizmet sektörlerinin tamamında şu anda tam kapasite çalışılıyor.

Geçen yıl 818 bin olan turist sayımız bu yıl 1 milyonu devirdi artık hedefimiz 2 milyon odaklıdır. İş dünyasının şunu anlaması lazım, bir bölgenin kalkınması sadece kamusal yatırımlarla mümkün değildir. Mutlaka çalışkan ve üretken girişimcilere ihtiyaç vardır."

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2018, 18:16
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını