ŞANLIURFA’DAN İSTİHDAM İÇİN FABRİKA ATAĞI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, şehirdeki istihdamı artırmak amacıyla 6 fabrika kurmayı ve 4 bin 500 kişiye istihdam sağlamayı hedefliyor.

ŞANLIURFA’DAN İSTİHDAM İÇİN FABRİKA ATAĞI
Endüstri 40 Zirvesi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, yatırımcıları kente çekmek amacıyla kolları sıvadı. Belediye, şehre 6 fabrikanın kurulması için yürüttüğü proje ile 4 bin 500 kişinin istihdam edilmesini hedefliyor. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Biz yatırımcılar için arının peteğini hazırlıyoruz. Yatırımcılara da gelip bal yapmasını söylüyoruz. 6 fabrikamızın taliplisi şimdiden hazır. Projeyi tamamlamamızı bekliyorlar” dedi. 

KENTİN GENÇ NÜFUSU FAZLA 

Şanlıurfa’da 20 yaş ortalamasına sahip genç nüfusun fazla olduğuna dikkat çeken Beyazgül, ayrıca kentteki tarımsal üretime de vurgu yaptı. Beyazgül, “Kentte tarım üretim fazla. Bu sebeple tarıma bağlı sanayinin de gelişmesi gerekiyor. Bizler de hem genç nüfusun istihdam edilmesi hem kentimizin sanayide isminden söz edilmesi hem de tarımsal üretime bağlı sanayinin gelişmesi noktasında önemli girişimlerde bulunuyoruz. 6 fabrikayı kendimiz yapacağız. Bu bölgede hem insan gücü hem de teşvik var. 6 fabrikamızın şimdiden taliplisi hazır, bitirmemizi bekliyorlar. Fabrikaları 32 bin metrekare alan üzerinde inşa edeceğiz. Yaklaşık 30 milyon TL değerinde yatırım gerçekleştireceğiz. Proje, Şanlıurfa Valiliği ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Karacadağ Kalkınma Ajansı iş birliği ile hayata geçecek” dedi. (AA)
  

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2020, 12:08
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını