banner1322
x

SANKO HOLDİNG GÜNEŞ ENERJİSİ YATIRIMINA BAŞLIYOR

Türkiye’nin çeşitli illerinde bulunan fabrikalarının çatılarını güneş enerji santralleri ile donatacak olan SANKO Holding, ilk etapta 100 MW'lik projenin yatırımına başlıyor.

SANKO HOLDİNG GÜNEŞ ENERJİSİ YATIRIMINA BAŞLIYOR
Enerji Zirvesi

SANKO Holding, kendi fabrikalarının ihtiyacını karşılamak amacıyla çatı üstü güneş santrali yatırımlarına başlıyor. SANKO Holding, bu kapsamda Gaziantep’te bulunan Türkiye’nin ilk güneş paneli üreticilerinden SolarTürk ile işbirliği anlaşması yaptı. 
SolarTürk ile yapılan anlaşmaya göre, şirket SANKO’nun Türkiye’nin farklı bölgelerine dağılmış fabrikalarının çatılarına güneş santralleri kuracak. İlk etapta, Bursa, Gaziantep ve Adıyaman’daki fabrika çatılarına yaklaşık 100 MW’lik GES kurulması için projeler onay aldı.
Çatı GES’lerin kurulumunda SolarTürk’ün güneş panellerini kullanacak SANKO Holding, aynı zamanda Huawei marka invertörler, Prysmian marka kablolar kullanacak.

YENİ PROJELER DE GELECEK

Yapılan işbirliği anlaşması kapsamında çatısına güneş santrali kurulacak tesislere yenileri eklenmeye devam edecek. SolarTürk ekipleri ile SANKO’nun ilgili işletmelerindeki yetkililer fizibilite çalışmalarına devam ederken, Fizibıl bulunan projeler için bağlantı kapasitesi başvuruları yapılacak ve kabul edilenler için de GES kurulumu için harekete geçilecek. 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını