Sanko Holding'den vadelere 60 gün erteleme

Sanko Holding, tüm satışların vadelerini, vade farklı ilave edilmeksizin 60 gün süreyle ertelediğini açıkladı.

Sanko Holding'den vadelere 60 gün erteleme
Enerji Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Sanko Holding, tüm satışların vadelerini, vade farklı ilave edilmeksizin 60 gün süreyle ertelediğini açık

Sanko Holding Yönetim Kurulu tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamaya göre, şirket, müşterilerinin, Türkiye'nin ve dış ticarette pazar konumunda olan ülkelerde gerçekleşen sağlık kökenli ekonomik sıkıntılarına çözüm olması maksadıyla bir dizi karar aldı.

Buna göre şirket, müşterilere ve topluma karşı duyarlılıklarının bir gereği olarak, 31 Mart tarihinden başlayarak Sanko şirketlerinden yapılan tüm satışların vadelerinin, vade farklı ilave edilmeksizin 60 gün süreyle ertelendiğini açıkladı.

Bunun yanı sıra, müşterilerin mevcut borçlarının tamamına ilave 60 gün vade tanındığı aktarılan belirtilen açıklamada, "İçerisinde bulunduğumuz hassas dönemden çıkışımız için herkesi bireysel önlemlerinin yanı sıra, kurumsal ve ekonomik katkıları da sunması gerektiğine inanıyoruz." ifadesi ne yer verildi.

Geçmişte de müşterilere destek olmak amaksadıyla benzer kararlar aldıkları ve sektörün dinamizmine katkı sunulduğu dile getireilen açıklamada, "Her zaman çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve ülkemizin çıkarını ön planda tutarız. Ülkemiz ve milletimiz varsa biz de varız. Bu anlayışla var olduk, olmaya da devam edeceğiz." denildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2020, 21:56
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını