banner1322
x

Sandoz, Türkiye turunun sonunda 874 eczacıya ulaştı

Sandoz, “Eczacılık ve İlaç Toplantıları” serisinin dördüncü etabını tamamlayarak Türkiye turunda toplam 874 eczacı ile buluştu.

Sandoz, Türkiye turunun sonunda 874 eczacıya ulaştı
Endüstri 40 Zirvesi

İlacın toplumla ilk tanışmasından günümüzdeki teknolojik gelişmeler ile geldiği sürecin konu edildiği “Eczacılık ve İlaç Toplantıları” kapsamında, ilaç pazarının önde gelen firmalarından Sandoz’un sektörde gerçekleştirdiği çalışmalar ve biyobenzer ilaç üretiminin dereceleri de konuşuldu.

Sandoz, “Eczacılık ve İlaç Toplantıları”nın 2016 yılında düzenlenen etabında Adana, G.Antep, Samsun, Konya, İzmir, Antalya, Kayseri ve Mersin’de 667 eczacı ile, 2018’de Erzurum, Diyarbakır ve Ş.Urfa illerini kapsayan toplantılarda ise 207 eczacı ile bir araya geldi. Böylece firma, Türkiye turunun dördüncü etabı sonunda toplamda 874 eczacıya dokunmuş oldu.

“TÜRK İLAÇ SANAYİNİN İHRACATA TEŞVİK EDİLMESİ GEREKİYOR”

Sağlık zincirinin hastaya en yakın halkası olan eczacılara ulaşma açısından Eczacılık ve İlaç toplantılarının öneminin altını çizen Novartis Grup Türkiye Başkanı - Sandoz Türkiye Genel Müdürü Dr. Altan Demirdere, söz konusu toplantılara 1986 yılında başlandığını ve buluşmaları 2018’e ulaştırmayı başardıklarını belirtti.

Toplantılarda ilacın dününü, bugünü ve yarınını masaya yatırdıklarını dile getiren Demirdere, gerek katılımcılar gerek kendileri açısından verimli geçen toplantılar ile yüzlerce eczacı ile buluştuklarını söyledi. 

İlaç teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte kendilerinin de yenilendiğini vurgulayan Demirdere, “Yabancı yatırımcının, Türkiye’deki esnek işgücünün yanı sıra nitelikli beyin gücünün varlığından haberi var. Türk İlaç Sanayinin geçmişi 1900’lere kadar gidiyor. Ülkemizde oturmuş ve güçlü bir ilaç sanayii bulunmaktadır. Bu sanayinin desteklenmesi, araştırma, yatırım ve ihracata teşviklendirilmesi gerekiyor.” dedi.

SANDOZ, BİYOBENZERLERİN 2’SİNİ TÜRK TIBBININ HİZMETİNE SUNDU

İlacı son tahlilde hastaya veren eczacıların sağlık sisteminde kilit bir göreve sahip olduğunu ifade eden Demirdere, dolayısıyla gelecek yıllarda Sandoz’un bu toplantılarının sürdürüleceğini kaydetti.

Demirdere sözlerini şöyle tamamladı: “Biyobenzer ürünlerin geliştirilmesinde yüksek teknolojiye sahip üretim tesislerimizle hizmet sunuyoruz. Sandoz olarak, tüm dünyada pazara verilmiş altı biyobenzer ürününden iki tanesinin Türk Tıbbının hizmetindedir. Biyobenzerler giderek hastalıkların tedavisinde öne çıkacaktır.”

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 14:59
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını