Sanayinin merkezi Ay olacak

Gelecekte sanayinin merkezinin Ay olacağı açıklayan Blue Origin ve Amazon kurucusu Jeff Bezos, Los Angeles’te düzenlenen uzayla ilgili bir konferansta konuştu.

Sanayinin merkezi Ay olacak
Endüstrideara

Los Angeles’te düzenlenen uzayla ilgili bir konferansta çeşitli açıklamalarda bulunan Jeff Bezos, e-ticaret devi Amazon ve uzay araştırma şirketi Blue Origin’in kurucusudur. Bezos, NASA ile birlikte çalışarak bu uyduyu ağır bir endüstri merkezine çevirebileceklerini böylelikle dünya’daki doğal kaynakların korunabileceğini söyleyerek ay ile ilgili çok büyük planları olduğundan bahsetti.

Bezos, yakın bir gelecekten bahsetmediğini on yıllar hatta yüzyılları içine alan bir zaman yelpazesinde bunun mümkün olabileceğinin altını çizdi. Bezos “Yeterli miktarda enerji üretebilecek kapasitede olacağız, o vakit, dünya üzerinde yapabildiklerimizi uzayda da yapabileceğiz” dedi.

Bir Blue Origin ve NASA ortaklığıyla ilk aşamada 5 ton yükü Ay’ın yüzeyine indirebileceklerini ve şimdiden ciddi aşama kaydedebileceklerini de sözlerine ekleyen Bezos, aydaki ortamın böyle bir endüstri merkezi için çok uygun olduğunu dile getirdi.
 

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2019, 17:29
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını