Sanayide üreten kadınlar buluştu

“Sanayide Üreten Kadınlar Buluşması” paneline katılan kadın yöneticiler endüstrinin, kadınlarla farkındalık kazanıp, daha güçlü olduğunun altını çizerek, iş dünyasına “yeni yakalı”ların geldiğini kaydettiler.

Sanayide üreten kadınlar buluştu
Enerji Zirvesi

Nestlé Professional Türkiye Genel Müdürü Arzu Alibaz iş hayatına kaportacı çırağı olarak başladığını belirtti. Babasının öğütleri sayesinde bugünlere gelişinin öyküsünü şöyle anlattı: “Küçüklüğümden bugüne hep kendime ‘Arzu ne yaparsan yap, en iyisini yap’ diye öğüt verdim. Bu da benim en önemli mottomdur. Öte yandan insanların sosyal sermaye edinmeleri gerektiğine inanıyorum. Üniversite zamanımdan bugüne çok farklı ortamlarda yer aldım ve bunu bana bir kadın olarak değer kattığına inanıyorum. İş hayatında da bir kadın olarak ve yönetici olarak yer almanın zorluklarını da yaşamadım değil. Ama motivasyonlu ve en iyisini yapma arzusu ile bugünlere geldiğime inanıyorum.”

GE Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Canan Özsoy, fotoğrafın tamamına odaklanarak kadın iş gücünü yüzde 63’e çıkarırsak 2025 yılında İtalya’yı yakalayacağımız tespitini yaptı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2018, 16:14
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını