SANAYİDE DOĞAL GAZ KISITLAMASI YARIN BİTİYOR

Sanayide yaşanan doğal gaz kısıntısının yarın sona ereceği bildirildi.

SANAYİDE DOĞAL GAZ KISITLAMASI YARIN BİTİYOR
Endüstrideara

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), sanayi tesislerine uygulanan doğal gaz kısıntısının 8 Şubat 2022 tarihi saat 08.00 itibarıyla sona ereceğini açıkladı.

20 OCAK'TAN BERİ KISITLAMA YAŞANIYORDU

Konuya ilişkin firmanın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, bu süreçte sanayicilere gösterdikleri sabır, anlayış ve iş birliği için teşekkür edildi.

İran'ın teknik arıza gerekçesiyle 20 Ocak 2022 tarihi itibarıyla Türkiye'ye gaz girişini durdurmasını takiben olumsuz hava şartlarından ötürü konut tüketiminin rekor seviyeye ulaşması sebebiyle artan talebi karşılamak adına sanayi ve doğal gaz santrallerinde kısıtlamaya gidilmişti.

BAKAN DÖNMEZ AÇIKLAMIŞTI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, konuyla ilgili olarak sanayi tesislerine doğal gazda uygulanan kısıntının 31 Ocak 2022 tarihinden itibaren yüzde 40'tan yüzde 20'ye düşürüleceğini açıklamıştı.

BOTAŞ tarafından bugün yapılan açıklamada, "Sanayi tesislerine uygulanmakta olan kısıntı 8 Şubat saat 08.00 itibarıyla sonlandırılacaktır. Sanayicilerimize bu süreçte göstermiş oldukları anlayış ve iş birliğinden dolayı teşekkür ederiz." denildi. (AA)
 

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2022, 17:21
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını