banner1118
x

SAMSUN’A 8 MİLYON DEĞERİNDE FABRİKA YATIRIMI YAPIYOR

Samsun'un Havza ilçesinde yaklaşık 8 milyon liraya mal olacak ve yaklaşık 150 kişiye iş imkanı sağlayacak fabrika için temel kazı çalışmalarına başlandı.

SAMSUN’A 8 MİLYON DEĞERİNDE FABRİKA YATIRIMI YAPIYOR
Proses Zirvesi

Samsun'da 150 kişiye istihdam sağlayacak fabrika için çalışmalara başlandı. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren fabrika sahibi Ramazan Günal, "Gurbetin ne demek olduğunu biliyorum. Gençlerimiz yaşadığı şehri terk etmek zorunda kalmasın diye ikinci fabrikamızın yatırım kararını Havza OSB'den yana aldım. Havza Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) inşa edilen, gemi içi tesisat boruları üretimi yapılacak fabrikanın bir yıl içinde üretime geçmesi planlanıyor. Havza OSB'nin yatırımcılara pek çok imkan sunuyor. Bunun göstergesi, sektöründe güçlü firmaların burayı tercih etmesi. Havza OSB'yi daha cazip hale getirmek için Havza OSB Altyapı ve Sosyoekonomik Olarak Gelişiyor Projesi'ni hayata geçirdik." dedi.

8 MİLYON TL YATIRIM BEDELİ İLE KURULACAK 

Fabrika projesiyle ilgili kapsamlı bilgiler veren Günal, “Fabrikanın yatırım bedeli 8 milyon TL’ye mal olacak ve 3 bin 600 metrekare kapalı üretim alanı olacak. Üretime geçtiği zaman 150 kişiye iş imkanı sağlayacak. Aslen Vezirköprülüyüm. İstanbul'da gurbette çalıştım ve zaman içinde kendi firmamın sahibi oldum. Sivil ve askeri gemilerin iç tesisat işlerini yapan bir firmamız ve bir de burada kurduğumuz fabrikanın benzeri var. Gurbetin ne demek olduğunu bildiğim için gençlerimiz gurbete çıkmasın diye ikinci fabrikamızın yatırım kararını Havza OSB'den yana aldım." dedi. (AA)
 
 

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2021, 15:10
YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler