SAKARYA'YA 1 MİLYAR LİRALIK YATIRIM YAPILIYOR

Bahçe mobilyaları, mutfak eşyaları ve oyuncak sektörlerine yönelik üretim yapan firma, Sakarya’ya 1 milyar TL yatırım yaparak istihdamı artırmayı hedefliyor.

SAKARYA'YA 1 MİLYAR LİRALIK YATIRIM YAPILIYOR
Endüstrideara

Sakarya'nın Ferizli ilçesinde, bahçe mobilyaları, mutfak eşyaları ve oyuncak sektörüne yönelik üretimde bulunan firma tarafından 1 milyar liralık yatırım yapılacak. Ön protokol imza törenine katılan Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, “Sakarya yatırım ortamı ve iklimi açısından Türkiye'nin en iyi şehirlerinden biridir. İlimize son dönemde yatırım akını olduğunu görmekteyiz. Gerek var olan OSB'lerimizin altyapısını geliştirmek ve yeni alanlar ilave etmek gerekse de üzerinde çalıştığımız Lojistik OSB dahil 5 yeni OSB'yi şehrimize kazandırmak için milletvekillerimiz, Ticaret ve Sanayi Odamız, Büyükşehir Belediyemiz, ilçe belediyelerimiz ve ilgili kurumlarımız ile yoğun bir çalışma temposu içerisindeyiz.” dedi. 

"İSTİHDAMI VE İHRACATI ARTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Irak Dış Ticaret Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Irak, “Bahçe mobilyaları, mutfak eşyaları ve oyuncak sektörüne yönelik üretim gerçekleştiriyoruz. Ürünlerimizin yüzde 50'sini ihracata yönelik olarak yapıyoruz. İstanbul'da bulunan fabrikalarımızı Ferizli'ye taşıyacağız. 1 milyar TL’lik bu yatırım sayesinde istihdam hedefimiz şimdilik 600 kişi olacak. Böyle bir yatırım yaptığımız için çok mutluyuz. İstihdamı ve ihracatı artırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2021, 08:47
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını