banner1322
x

SAHA EXPO'YU 115 BİNDEN FAZLA KİŞİ ZİYARET ETTİ

SAHA İstanbul’un düzenlediği, dünyanın ilk üç boyutlu savunma sanayi fuarı SAHA EXPO'yu 115 bini aşkın kişi ziyaret etti.

SAHA EXPO'YU 115 BİNDEN FAZLA KİŞİ ZİYARET ETTİ
Endüstri 40 Zirvesi

Savunma sanayi, sivil havacılık ve uzay sektörlerinde milli sistemler geliştirmek hedefiyle kurulan SAHA İstanbul tarafından organize edilen, dünyanın ilk üç boyutlu online savunma sanayi fuarı SAHA EXPO, yoğun talep üzere uzatıldı ve 9 Mayıs 2021 tarihinde sona erdi.

32 BİNDEN FAZLA B2B GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Fuarı 98 bini yerli, 17 bini yabancı olmak üzere toplamda 115 binden fazla ziyaretçinin ziyaret ederken, 32 binin üzerinde ikili B2B görüşme gerçekleştirildi.

Fuar kapsamında 290 firma, 536 ürünü üç boyutlu olarak sergileme imkanı buldu.

Türkiye’nin yerli ve milli savunma gücünün dünyaya açıldığı, 115 bini aşkın kişinin ziyaret ettiği fuarda, 32 bini aşkın B2B görüşme yapıldı.

"MİLLİ TEKNOLOJİ HAMLEMİZ İÇİN İŞ BİRLİKLERİ YAPTIK"

Fuara ilişkin değerlendirmelerde bulunan SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar, “SAHA İstanbul öncülüğünde gerçekleştirdiğimiz fuarımızla Türkiye’nin savunma, havacılık, denizcilik ve uzay endüstrisinde yerli üretim potansiyelini dünyaya gösterme şansını yakaladık. Fuarımız son derece yoğun bir ziyaret aldığından dolayı 9 Nisan olan bitiş tarihini 9 Mayıs’a kadar uzattık. Kuzey ve Güney Amerika, Avrupa, Orta Doğu, Kuzey ve Kıta Afrikası, Uzak Doğu, Ukrayna, Rusya gibi savunma sanayisinin önemli aktörlerinden birçok firma ve devlet temsilcisi fuarımızı ziyaret etti." dedi.

Fuarda sektör oyuncularının ürettiği ve daha önce hiçbir yerde tanıtılmayan ürünlerin görücüye çıkarıldığını ifade eden Bayraktar, Milli Teknoloji Hamlesi'ne önemli katkılarda bulunacak iş birlikleri gerçekleştirdiklerini ve söz konusu etkinliklere yenilerini eklemeyi sürdüreceklerini söyledi.

EN YENİ MOTORLAR VE SİLAHLAR İLK KEZ GÖRÜCÜYE ÇIKTI

SAHA İstanbul üyesi ve ASELSAN şirketi BİTES'in fuara özel sanal fuar uygulaması XperExpo ile katılımcılar üç ana salondan meydana gelen fuarda stantları gezerek ürünleri ve katalogları inceleme fırsatı yakaladılar. 

Katılımcılar ayrıca ürünlere ve firmalara ait tanıtım videolarını izledi ve karşılıklı video konferanslara katılabildi.

Fuarda, Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA), Cezeri, ATAK helikopteri, Milli Muharip Uçağı, TB2 ve füze sistemleri başta olmak üzere savunma ve havacılık sanayinde yüzlerce firmanın ürünleri ve geliştirdiği sistemler tanıtıldı.

Türkiye'nin havacılık motorları olarak bilinen TJ 300 ve PG 50 motorları; SAR 762 MT ve SAR 127 MT silahları ilk kez SAHA EXPO’da sergilendi. 

İKİNCİSİ KASIM AYINDA DÜZENLENECEK

Fiziki olarak 2018'de organize edilen fuarın ikincisi ise 10-13 Kasım 2021 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

İlk fiziki fuara göre 5 kat daha büyük alanda düzenlenecek, uluslararası pek çok anlaşmanın yapılmasının öngörüldüğü fuara, Avrupa, Amerika, Afrika, Ortadoğu, Ukrayna, Rusya, Malezya, Endonezya, Bangladeş ve Hindistan dahil birçok ülkeden ziyaretçi ve alım heyetlerinin katılım sağlaması bekleniyor.


 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2021, 10:06
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını