banner1112
x

Sağlıkta yarının teknolojilerini tanıttı

Siemens Healthineers Türkiye, sağlıkta dijitalleşmeye dair yeni teknolojileri ile görüntüleme çözümlerini uluslararası katılımlı 40. Ulusal Radyoloji Kongresi TÜRKRAD 2019'da sergiledi.

Sağlıkta yarının teknolojilerini tanıttı
Enerji Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Siemens Healthineers Türkiye, sağlıkta dijitalleşmeye dair yeni teknolojileri ile görüntüleme çözümlerini uluslararası katılımlı 40. Ulusal Radyoloji Kongresi TÜRKRAD 2019'da sergiledi.

Siemens' tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, TÜRKRAD 2019 organizasyonunda "Sağlıkta Geleceği Şekillendiriyoruz" mottosuyla yer alan Siemens Healthineers dijital ikiz teknolojisinin ve çeşitli ürünlerin demolarıyla büyük ilgi gördü..

Kongrede ayrıca, geleneksel Siemens Healthineers Radyoloji Ödülü de sahibini buldu. Bu sene13. kez verilen Radyoloji Ödülü'ne Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Radyoloji Anabilim Dalı'ndan Dr. Elif Peker hak kazandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Siemens Healthineers Türkiye Genel Müdürü Enis Sonemel, TÜRKRAD'ın radyoloji dünyasının tüm paydaşları açısından öneminevurgu yaptı.

Siemens Healthineers olarak odaklandıkları dijitalizasyonun, özellikle hassas ve kişiselleştirilmiş tıbbın geliştirilmesi açısından büyük önem arz ettiğinin altını çizen Sonemel, şöyle konuştu:

"Dijital ortamdaki sağlık verilerini işleyerek ve birbiri ile uygun biçimde ilişkilendirerek tanı doğruluğunu artırıyoruz. Tanıda tutarlılık, kişiselleştirilmiş bakım, girişimsel tedavi ve tabii ki etkili bir hasta deneyimi için yoğun şekilde çalışıyoruz. Yapay zeka, makine öğrenmesi ve derin öğrenme alanlarına da odaklanıyoruz. Bu çözümlerimizi, ülkemizin en büyük radyoloji etkinliklerinden olan TÜRKRAD 2019'da sağlık dünyasına daha yakından tanıtabilmekten dolayı çok memnunuz."

Farklı endüstrilerde kullanılan dijital ikiz teknolojisini sağlık sektörünün de hizmetine sunmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Siemens Healthineers, buna yönelik ilk çalışması olan kalp modellemesinin ardından, beyin de dahil olmak üzere diğer organların da dijital ikizlerini geliştirme yönünde ilerliyor.

Kardiyologlar tarafından rutin olarak kullanılan dijital ikizler, operasyon öncesi görselleştirme ve 3D görüntüleme sayesinde çok daha başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. Özellikle bebeklerdeki doğumsal kalp kusurlarını düzeltmekte kardiyologlar ve kalp-damar cerrahlarına büyük kolaylık sağlayan bu teknoloji, TÜRKRAD 2019'da bir demoyla tanıtıldı.

Siemens Healthineers Türkiye standına kurulan duvar ekranı, isteyen katılımcıların dijital ikizlerini görebilmelerini sağladı. İlgi gören uygulama, hassas ve kişiselleştirilmiş tıbbın rotasını sağlık sektörüyle paylaşarak dijital geleceğin görsel bir demosunu yaptı.

Öte yandan klinik rutinde yapay zeka kullanımı, sağlık profesyonelleri ile hastalar arasındaki sınırları kaldıran çözümler, sağlık verilerinin güvenliği gibi konularda da son gelişmeler katılımcılarla paylaşıldı.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2019, 17:59
YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler