SAFYA MARKASININ ARKASINDA GÜÇLÜ KADINLAR VAR

Aves Enerji & Yağ Yönetim Kurulu Başkanı Senan İdin, en önemli markaları olan Safya’nın 70 ülkeye ulaşmasında çalışanlarının yüzde 45’ini oluşturan güçlü kadınların önemli rol oynadığını söyledi.

SAFYA MARKASININ ARKASINDA GÜÇLÜ KADINLAR VAR
Endüstrideara

Aves’in en önemli gücünü beyaz yaka kadrosunun yüzde 45’ini oluşturan kadın çalışanlarından aldığını söyleyen, Aves Enerji & Yağ Yönetim Kurulu Başkanı Senan İdin,  en önemli markaları olan Safya’nın hem Türkiye’ye hem de ABD’den Japonya’ya kadar 70 ülkeye ulaşmasında kadınların önemli rol oynadığını belirtti. 
Firmanın 105 kişiden oluşan beyaz yaka kadrosunun 48’ini kadınlar oluşturduğuna dikkat çeken İdin, hayata geçirdikleri yeni istihdam projelerinde kadın personel başvurularına yönelik pozitif ayrımcılık yaptıklarını söyledi. Firmalarındaki beyaz yaka kadrosundaki kadın istihdamı oranının neredeyse yarı yarıya yükseldiğini ifade eden İdin, ilerleyen dönemlerde kadın istihdamı oranlarını daha da artırmak ve daha çok kadına yeni iş sahası açmak için yatırım projelerine devam edeceklerini söyledi. 
Sahip oldukları entegre tesisinde Türkiye’nin en büyük değerlerinden birine imza atan güçlü kadın çalışanlarının olduğunu vurgulayan İdin, kadın personellerin firma bünyesinde kalite kontrol, lojistik, laboratuvar gibi stratejik ve zorlu birçok birime başarılı işler yaptığına dikkat çekti

KADIN GİRİŞİMCİLER İÇİN FARKINDALIK YARATIYORLAR

Birinci ve bir milyonuncu şişede aynı kalite garantisi sloganıyla üretim yapmalarına olanak veren en önemli değerin sahip oldukları kadın çalışanları olduğunu belirten İdin, firmalarının sürdürülebilir kalkınma hedefleri için şirket içi olarak ortak değerlerin arttığı ve fırsat eşitliğinin sağlandığı bir süreci yöneterek birçok başarılı organizasyona imza attıklarını söyledi. Firmalarının gelecek vizyonunda yeni bakış açılarını, dijitalleşmeyi, inovasyonu ve doğru yeteneklere yatırım yapmanın önemini her zaman öncelediklerini ifade eden İdin, bu çalışmaları yapmamızdaki en önemli nedenlerden birinin de toplumdaki genç kadın girişimciler için farkındalık yaratmak olduğunu belirtti. 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını