banner1322
x

Sabancı Üniversitesi ve GE Havacılık’tan önemli adım…

Türkiye’deki havacılık endüstrisinin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla yola çıkan Sabancı Üniversitesi ve GE Havacılık, önemli bir iş birliğine imza attı.

Sabancı Üniversitesi ve GE Havacılık’tan önemli adım…
Enerji Zirvesi

Türkiye’de havacılık endüstrisinin daha fazla gelişip büyümesine katkı sağlamak amacıyla yola çıkan Sabancı Üniversitesi ve GE Havacılık oldukça önemli bir işbirliğine imza attı. Bu işbirliği ile birlikte Türkiye’deki havacılık sanayisinin özellikle akademik alanda daha çok çalışmaların geliştirilmesi, bu alandaki iş gücü yetkinliğinin fazlalaştırılması dışında orta ve uzun vadede havacılık endüstrisine daha fazla dikkat çekmeyi hedefliyor. Bahsi geçen hedefler üzerine yapılan işbirliğini resmiyete kavuşturmak adına gerçekleştirilen imza töreni Sabancı Üniversitesi’nin kampüsünde düzenlendi. Gerçekleşen imza törenine, Sabancı Üniversitesi’nin Rektörü Profesör Doktor Yusuf Leblebici, Genel Sekreter Haluk Bal, Rektör Yardımcısı Profesör Doktor Mehmet Yıldız, GE Havacılık Türkiye Teknoloji Merkezi’nin Genel

Müdürü Dr. Aybike Molbay ve Sabancı Üniversitesinden akademisyenler ile GE Havacılık çalışanları katılım gösterdi.
Konuyla ilgili konuşma gerçekleştiren Profesör Doktor Mehmet Yıldız, üniversitelerinin kurulduğu günden bu güne Türkiye’nin sanayisine oldukça önemli katkılar sağlamayı amaç edindiğini ve akademik ile teknolojik alanlarda önemli gelişmelere imza attıklarını belirtti. Hedefleri doğrultusunda gerçekleştirdikleri işbirlikleri ile amaçlarına emin adımlarla yürüdüklerinin altını çizen Yıldız, özellikle havacılık teknolojileri ve malzeme sistemleri sektörlerinde çalışmalar gerçekleştiren oldukça güçlü bir ekiplerinin olduğuna da dikkat çekti. Yaptıkları işbirliğine yönelik de yorumlarda bulunan Yıldız, GE Havacılık ile birlikte daha iyi yön ve yollara yelken açacaklarını düşündüğünü dile getirdi.
 

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2019, 02:46
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını