ROKETSAN’IN TERCİHİ YERLİ TEDARİKÇİLER 

ROKETSAN Yan Sanayi Geliştirme ve Millileştirme Müdürü Güneri: “ROKETSAN ve sektör olarak KOBİ'lerimizi geliştirmek, onlardan alım yapmak önemli bir hedefimizdir.” 

ROKETSAN’IN TERCİHİ YERLİ TEDARİKÇİLER 
Endüstri 40 Zirvesi

ROKETSAN Yan Sanayi Geliştirme ve Millileştirme Müdürü Özgüç Onur Güneri hem geçtiğimiz yılın genel değerlendirmesini yaptı hem de yeni dönem gündem maddelerini paylaştı. 2020 yılında 2 bin 93 farklı tedarikçiden alım yaptıklarının altını çizen Güneri, yerli tedarikçilere verilen desteğe vurgu yaptı. 

“2020 YILINDA 2 BİN 93 TEDARİKÇİDEN ALIM YAPTIK”

Organizasyonda konuşma gerçekleştiren Güneri, konuşmasını şu sözlerle gerçekleştirdi: “2020 yılında 2 bin 93 tedarikçiden alım yaptık. Satın alma yaptığımız alanlar silah sistemlerinden hammaddeye, elektronikten taşıma ekipmanlarına, mühimmattan bağlantı elemanlarına kadar geniş bir alanda oluyor. KOBİ’lerimizi geliştirmek için onlardan mümkün olduğunca alım yapıyoruz. Alım yaptığımız tedarikçilerin yüzde 70'ini de KOBİ statüsündeki şirketler oluşturuyor. Tüm tedarikçilerden 185'inin doğrudan onayını yapıyoruz ve süreçlerine tanık oluyoruz. Yerli imkanlarla faydalandığımız 1710 firma bulunuyor. İç Anadolu Bölgesi’nde 914 firma ile çalışma halindeyiz. Türkiye geneline yayılarak yeteneği ve yetkinliği değerlendirmek için çalışıyoruz.” (AA)


 

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2021, 11:00
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını