banner1322
x

ROCKWELL AUTOMATİON’IN ÖĞRENCİLERE DESTEĞİ DEVAM EDİYOR

Rockwell Automation, FRC Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan River Robotics #8079’a sponsor oldu.

ROCKWELL AUTOMATİON’IN ÖĞRENCİLERE DESTEĞİ DEVAM EDİYOR
Endüstri 40 Zirvesi

Endüstriyel otomasyon ve dijital dönüşüm alanında dünya lideri Rockwell Automation, sektörün yanı sıra öğrencilerin de dijital alanda gelişimlerine destek oluyor. Kısa süre önce İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Kulübü OTOKON ile bir araya gelen şirket, şimdi de Özel Irmak Okulları Robotics Takımı River Robotics #8079’a sponsor oldu.

FRC Dünya Şampiyonası, "Zeka İçin Spor" sloganıyla dünyanın farklı ülkelerinde yaklaşık 30 yıldır düzenleniyor ve en prestijli robot yarışmalarından biri olarak gösteriliyor. 

HEYECANLARINDAN ETKİLENEREK DESTEK OLDUK 

Konuyla ilişkin değerlendirmede bulunan Rockwell Automation Türkiye İç Satış Uzmanı Barış Danabaş, şirket olarak endüstrinin dijital dönüşümüne olduğu kadar gençlerin dijitale olan bakışlarını ve yaklaşımlarını da değiştirmek istediklerini söyledi. 

Üniversitelerden tüm seviyelerdeki okullara ulaşmaya, robotları, teknolojiyi ve geleceğin dünyasını onlara anlatmaya çalışıyoruz diyen Danabaş, bu doğrultuda FIRST Robotics Competition (FRC) Türkiye temsilcisi ile iletişime geçtiklerini kaydetti.

Bu sayede Özel Irmak Okulları Robotics Takımı ‘River Robotics #8079 takımı ile tanışma imkanı bulduklarını aktaran Danabaş, sözlerine şöyle devam etti:

“Takım kendilerini anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Biz de gençlerin teknolojiye olan inançlarından, heyecanlarından etkilenerek, onlara destek olduk.” ifadelerini kullandı.

“ROBOTLARIN DÜNYASINI ÖĞRENCİLERLE PAYLAŞTIK”

Danabaş, İstanbul Teknik Üniversitesi Robot takımı ve River Robotics Takımı ile online bir buluşma gerçekleştirdiklerini belirterek takımların tecrübelerini paylaştığını söyledi.

Danabaş, “Robotlar hakkındaki soru ve merak ettiklerini videolarla bizlerle paylaştılar ve biz de teknik ekibimizle robotların dünyasını en ince detayına kadar öğrencilere anlattık. Teknik bilgi paylaşımının yanı sıra online sunum çalıştayı, teknik sunum becerileri eğitimi de düzenledik. Takımlara eğitim ve geri bildirimlerimiz ile onların sunum yeteneklerini ve iletişim becerilerinin gelişimine katkı sağladık.” dedi.

Danabaş ayrıca 2021 sezonunda yer alan “Innovation Challenge” yarışmasında; öğrencilerin geliştirdikleri iş modeli ve sunum hakkında satış, pazarlama ve teknik ekip yöneticilerinin tecrübelerini öğrencilerle paylaştığını aktararak takımın,  görüşleri ile yurt dışına başarılı bir sunum gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2021, 05:37
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını