ROCHE 2020 YILI FİNANSAL SONUÇLARINI AÇIKLADI

Roche’un, İlaç ve Diagnostik bölümlerinin yıl boyunca gerçekleştirdiği çalışmalar neticesinde 2020 yılıyla ilgili grup satışları 58.3 milyar İsviçre Frangı seviyesine ulaştı.

ROCHE 2020 YILI FİNANSAL SONUÇLARINI AÇIKLADI
Robot Zirvesi

Roche, İsviçre’nin Basel kentinde düzenlenen ve dijital olarak gerçekleştirilen konferansta 2020 yılının finansal sonuçlarını açıkladı. Firmanın grup satışları yüzde 1 oranında artarak 58.3 milyar İsviçre Frangı seviyesine ulaştı. İlaç Bölümü’nün satışları beklenenden daha güçlü biyobenzer rekabeti ve COVID-19 salgını nedeniyle yüzde 2’lik bir gerileme görüldü. Satışlar 44.5 milyar İsviçre Frangı olarak kaydedildi. Diagnostik Bölümü’nde ise yüzde 14 oranında yükselme yaşandı ve 13.7 milyar İsviçre Frangı seviyesine ulaştı. Diagnostik Bölümü’ndeki bu büyümede Roche’un yeni COVID-19 test portföyü etkili oldu.  

“YENİLENEN PORTFÖYÜMÜZ İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Roche Grup CEO’su Severin Schwan, “Roche, COVID-19 salgınıyla mücadelede önemli katkılar yapmaya devam ediyor. COVID-19’un gündeme gelmesiyle harekete geçerek rekor sürede kapsamlı bir tanı çözümleri portföyü geliştirdik. Aynı zamanda etkili COVID-19 ilaçları geliştirmek ve üretmek için yeni ortaklıklar da kurduk. Kanser, multipl skleroz (MS), hemofili ve spinal musküler atrofi gibi ciddi rahatsızlıklarla yaşayan insanlara fayda sağlayan yeni tedavilerimize yüksek bir talep bulunuyor. Yenilenen portföyümüze ve ürün yelpazemizi geliştirmede kaydedilen önemli ilerlemeye dayanarak, Roche’un gelecekteki büyümesi için güçlü bir konuma sahip olduğunu söyleyebilirim" dedi.
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını