banner1322
x

ROCA’DAN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK POLİTİKASINA DESTEK

Roca, sürdürülebilir teknoloji kriterleri çerçevesinde 350 milyon Euro’luk sendikasyon kredisini yeniledi. Roca, yararlanacağı yeni finansman ile karbon emisyonu ve su tüketiminin azaltılmasında öncü olacak.

ROCA’DAN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK POLİTİKASINA DESTEK
Enerji Zirvesi

Roca, Birleşmiş Milletler tarafından 2015-2030 için tanımlanan Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ile uyumlu projeler geliştiriyor. Tecrübesini yenilikçi yaklaşımlarla birleştiriyor ve üretim, organizasyonel süreçlere kadar her aşamada sürdürülebilir vizyonuyla ilerliyor. Bu konuda da birçok projeye imza atıyor. Roca, finansman kuruluşlarından nihai olarak taahhüt edilen miktarın çok üzerinde bir teklif gelmesi üzerine sürdürülebilir politikalara katkı sağlamak amacıyla 350 milyon Euro’luk sendikasyon kredisini yeniledi. Finansmanla birlikte çevre  koruma çözümlerini yakın merceğe alan Roca, karbon emisyonu ve su tüketiminin azaltılmasıyla ilgili taahhütlerde bulundu. 

“SÜRDÜRÜLEBİLİR TEKNOLOJİDE İLERLİYORUZ” 

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Roca Türkiye Genel Müdürü Salvador Lopez Oliva, "Roca yönetimi olarak çevresel, sosyal ve kurumsal fayda konularını gündemimizde tutuyoruz. Özellikle sürdürülebilirlik konusu Roca Group’un kurumsal stratejisi konusunda önemli bir rol oynuyor. Tüm iş yapış süreçlerimizde sürdürülebilirliği merkeze alıyoruz. Yeni teknolojilere yatırım yapmayı, uzmanlarla iş birliği sağlamayı ve bilgi paylaşımı konusunda sektörün ilerlemesine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Roca Group, 2020 mali yılını, pandemi ve küresel ekonomideki yavaşlama nedeniyle 2019'dan yüzde 9,5 daha az olan 1,68 milyar Euro ciro ile kapattı. Buna rağmen, FAVÖK yüzde 21 artışla 306 milyona yükselirken, konsolide net kâr yüzde 12 azalarak 60 milyon olarak gerçekleşti” dedi. 
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını