PTT AŞ ile AFAD işbirliğini artırıyor

AFAD ve PTT AŞ arasında, afet bölgelerinde gerekli olan malzemelerin hızlıca ulaştırılabilmesi ve iki kurumun iş birliğinin geliştirilmesi gayesiyle PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten ile AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu buluştular..

PTT AŞ ile AFAD işbirliğini artırıyor
Endüstrideara

ANKARA (AA) - AFAD ve PTT AŞ arasında, afet bölgelerinde gerekli olan malzemelerin hızlıca ulaştırılabilmesi ve iki kurumun iş birliğinin geliştirilmesi gayesiyle PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten ile AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu buluştular..

Gülten, AFAD canlı bahis siteleri salonunda gerçekleştirilen toplantıda yapmış olduğu konuşmada, PTT olarak AFAD'la işbirliğini geliştirmek amacıyla yapılabilecek ne varsa yapmaya çalıştıklarını dile getirdi.

AFAD ile PTT arasında yapılan iş birliklerine vurgu yapan Gülten, şöyle konuştu:

"180 yıllık bir kurum PTT, dünyanın ve Türkiye'nin afet ve zor günlerinde yer alan AFAD kurumumuz ile bir araya geldik. İki kurum olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da iş birliklerimizi devam ettireceğiz."

Güllüoğlu ise AFAD olarak afetlerden sonraki çalışmalarda, ilk olarak barınma malzemelerini ulaştırmakla mesul olduklarını söyleyerek, "Bunda da PTT ile birkaç yılın üstünde işbirliğimiz var bu işbirliğimiz de kuvvetlenerek devam ediyor." şeklinde konuştu.

AFAD ile PTT arasındaki işbirliğini yanlızca iki kurumun işbirliğinin ötesinde insani konularda ya da topluma değecek başka konularda sürdürmek istediklerini belirten Güllüoğlu, şöyle devam etti:

"Afet zamanında çok hızlı bir şekilde gerek Elazığ depreminde gerek yakın zamanda yaşadığımız Bingöl depreminde çok hızlı bir şekilde organize olup ihtiyaç duyulan barınma malzemelerini ulaştırdık, biz de bu anlamdaki iş birliğinden çok mutluyuz memnunuz. Umarım daha da geliştirebiliriz. Türkiye'nin hizmetinde olan iki kuruluşun birlikteliğinden güzel bir sinerji çıkıyor güzel bir iş birlikteliği çıkıyor. Umarım topluma değen başka alanlarda da birlikte güzel iş birlikteliklerini gerçekleştirebiliriz."

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2022, 19:39
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını