banner1322
x

Proses güvenliğinde veri aktarımının önemi

Proses güvenliği son dönemde firmaların en fazla önem gösterdiği konuların başında geliyor. İnsan ve çevreye verilebilecek zararları ortadan kaldıran ve sıfır hatayla uygulanması gereken proses güvenliği yönetiminde veri aktarım sisteminin de sıfır hatayla çalışması özellikle kritik sistemler için oldukça önemlidir.

Proses güvenliğinde veri aktarımının önemi
Enerji Zirvesi

Kritik veri iletiminin önemli olduğu sektörlerde, sistemde yaşanan kopmalar büyük sorunlara yol açabiliyor. Özellikle deprem ve toplumsal olaylardan kaynaklı elektrik kesintilerinde iletişimin kopması doğalgaz ve benzeri öneme sahip sistemler için oldukça tehlikelidir. Veri iletişiminin başka hiçbir sisteme bağımlı olmaması bu noktada önem kazanıyor. 

Enerji sektöründen doğalgaz ve su dağıtım hatlarına kadar geniş bir alanda kullanılabilen radyo haberleşme sistemi diğer adıyla RF Data modem teknolojisi sadece size ait bir network tasarımı olarak projelendirilip kurulumu yapılarak dış etkenlerden etkilenmeden her şartta çalışmaya devam ediyor. Operatörlerde yaşanacak kesintiler veya bant genişliğindeki değişikliklerden bağımsız bir şekilde çalışmasını sürdüren sisteme, olası bir arıza durumunda kolayca müdahale edilebiliyor, sistem fiziksel zarar gördüğündeyse değiştirilmesi ya da yenilenmesi kısa süre içerisinde gerçekleştiriliyor.

Radyo modem ağ kurulumları sorunsuz çalışması için uzman bir network tasarımı gerektirmektedir.
Sistem doğru kurulum ile uzun süre performanslı çalışabilirken, yanlış kurulumlarda arıza ve iletişim kesintileri ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle katma değerli mühendislik hizmetleri veren ve kurulum sonrası da destek verecek bir firmayla çalışmak sistemin işleyişi açısından önemlidir.

Türkiye distribütörlüğünü BİLKO’nun üstlendiği, gerçekleştirdiği sayısız projelerle radyo haberleşme sistem hizmetleri veren SATEL, yüksek kalitede ürünleri ve anahtar teslim mühendislik hizmetleriyle veri iletişim çözümleri sunmaktadır. Kurulum sonrası sistemin doğru çalışması için ilgili teknik personele Network Management System eğitimlerini veren SATEL, ayrıca bakım servisiyle de satış sonrası destek hizmetleri verebilmektedir.

http://www.bilko-automation.com/tr-TR/urunler/nedem_rf_data_modemler/2/673/0/0

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 13:46
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını