banner1322
x

Promeda’nın “Dijital İkiz”i İZTEK’te ödüllendirildi

Promeda, İzmir Teknoloji ve İnovasyon Platformu tarafından düzenlenen İZTEK’te üçüncülük ödülünü “Dijital İkiz” projesiyle kazandı.

Promeda’nın “Dijital İkiz”i İZTEK’te ödüllendirildi
Endüstri 40 Zirvesi

Promeda, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İzmir Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde gerçekleşen İzmir Teknoloji ve İnovasyon Platformu tarafından düzenlenen İZTEK İnovasyon – Ar-Ge ve Teknoloji Ödülleri 2018’de “Yılın En iyi Teknoloji Projesi” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Promeda, söz konusu kategoride 50 proje arasından üçüncülük ödülünü “Dijital İkiz” projesi ile kazandı.

PROMEDA’DAN DİJİTAL İKİZ İLE DÜŞÜK MALİYETLİ ÜRETİM

Promeda adına ödülü alan firmanın Robotik ve Dijitalizasyon Müdürü Süleyman Bilgiç, proje ile ilgili şu bilgileri paylaştı: “Projemiz; Endüstri 4.0 ile hayatımıza giren yeni teknolojilerle birlikte yeni tasarım sistemlerimiz sayesinde katma değeri yüksek ve yurt dışı pazarında rekabetçi olmamızı sağlayacak Termoteknoloji Sektöründe Dijital İkiz ile 5’li Kalibrasyon Makina imalatının geliştirilmesidir. Bu bağlamda, termoteknoloji alanında yenilikçi üretim kapasitesini benimseyen çevreci bir tasarım ile birlikte, Endüstri 4.0 başlığının en önemli maddelerinden biri olan Dijital İkiz uygulamasını sisteme entegre ederek, kestirimci bakım ve düşük duruş zamanlarını sağlayarak daha düşük maliyetlerle üretimi mümkün kılmaktır.”

Bilgiç, ayrıca sistemin katma değerini yükseltebilecek yazılım altyapısının ve akıllı takım tanıma sistemleri ile birlikte kullanıcı hatalarını elimine edebilen bir altyapının kurulması da pazarda üstün bir rekabet ortamı oluşmasını sağlayacağını ve maliyet geri kazanımlarının hesaplanmasında anahtar bir rol oynayacağını söyledi.


 

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2019, 07:23
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını