Porsche Mobil 1 Supercup Virtual Edition"da ikinci haftayı zirvede bitirdi

Milli otomobil yarışçısı Ayhancan Güven, "Porsche Mobil 1 Supercup Virtual Edition" simülasyon yarışlarında sezonun ikinci haftasında liderliği Hollandalı rakibi Larry Ten Voorde ile paylaştı.

Porsche Mobil 1 Supercup Virtual Edition"da ikinci haftayı zirvede  bitirdi
Enerji Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Milli otomobil yarışçısı Ayhancan Güven, "Porsche Mobil 1 Supercup Virtual Edition" simülasyon yarışlarında sezonun ikinci haftasında liderliği Hollandalı rakibi Larry Ten Voorde ile paylaştı.

Britanya'nın ünlü Silverstone Pisti'nde iki yarış üzerinden yapılan  müsabakanın ilk ayağına pole pozisyonunda başlayan Ayhancan, istediği gibi start alamasa da son virajda yaptığı atakla Larry Ten Voorde'yi geride bırakarak damalı bayrağı ilk sırada geçen isim oldu ve sezondaki ikinci zaferinielde etti.

İkinci yarışa da pole pozisyonunda başlayan Red Bull sporcusu, son tura kadar yerini korumasına rağmen bir tur gerisindeki bir aracın spin atması sebebiyle pist dışına taştı. Larry Ten Voorde bu avantajı iyi kullanarak Ayhancan'ı son turda geride bıraktı ve ikinci yarışı kazanan isim oldu. Bu sonuçlarla 90 puana ulaşan Ayhancan Güven, Larry Ten Voorde ile şampiyona liderliğini paylaşmayı sürdürdü.

Sezonun 4 ve 5. yarışları, 25 Nisan'da Belçika'nın Spa-Francorchamps Pisti'nde yapılacak.

Simülasyon yarışlarıyla ilgili olarak açıklamada yapan milli sporcu Ayhancan, "Beni destekleyen herkese teşekkür ederim. Keyifli iki yarış oldu. Herkese güzel yarışlar izlettirdiğimizi düşünüyorum. Şampiyonanın kaderi Spa ve Monza'da belli olacak." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2020, 17:29
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını