POLİSAN HOLDİNG’İN YENİ DÖNEM HEDEFLERİNİ ANLATTI

Polisan Kimya yeni fabrikasıyla üretim kapasitesini yüzde 30 artırmayı ve sıvı yük kapasitesini 436 bin metreküpe çıkarmayı hedefliyor.

POLİSAN HOLDİNG’İN YENİ DÖNEM HEDEFLERİNİ ANLATTI
Endüstrideara

Yeni dönem hedeflerini ve yatırım planlarını açıklayan Polisan Holding, 2021 yılının ilk 6 ayıyla ilgili finansal sonuçlarla ilgili de bilgiler paylaştı. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Polisan CEO’su Mehmet Hacıkamiloğlu, “2021 yılının ilk 6 ayında güçlü finansal sonuçlar elde ettik. Yüksek gelir büyümemizi ve operasyonel karlılığımızı 2021 yılının ikinci çeyreğinde de sürdürdük. 2021 yılının ilk altı ayı içerisinde konsolide bazda toplam gelirler bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 69 oranında artış gösterdi ve 786 milyon TL oldu. Grubun kombine gelirleri ise 1,57 milyar TL olarak gerçekleşti. Kombine gelirlerinin yüzde 47,3’ünü boya, yüzde 42,3’ünü kimya, yüzde 8,1’ini liman, yüzde 2,3’ünü ise diğer faaliyetler oluşturdu” dedi. 

YENİ FABRİKA KAPASİTEYİ YÜZDE 30 ARTIRACAK 

Konuyla ilgili görüşlerinizi Polisan Holding CEO’su Mehmet Hacıkamiloğlu şu sözlerle anlatmaya devam etti: “Türk sanayi sektörü hammadde sorunu, döviz kuru hareketliliği ve koronavirüs salgınına rağmen süreci büyük bir kabiliyetle yönetti. Kimya konusunda tamamen dışa bağımlı iken 1964 yılında Türkiye’de ilk emülsiyon reçineleri ile formaldehit reçineleri üretimini Polisan Kimya’nın başlattığına işaret eden Mehmet Hacıkamiloğlu; “Türkiye’de suntadan MDF’ye, kontrplaktan cam yünü ve taş yüzü reçilerine kadar birçok üründe önemli bir üreticiyiz. Sektördeki pazar payımız yüzde 40’a sahip. Ürün grubumuza yönelik yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Mart 2021’de yeni reçine fabrikamızın temellerini attık ve yatırım Nisan 2022’de devreye alınacak. Bu gerçekleştiği zaman özellikle reçine grubunda 150.000 ton/yıl olan kapasitemiz yüzde 30 oranında artacak” dedi.  
 
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını