banner1013
x

PLASTİK KASALAR OTOMOTİV TEDARİK ZİNCİRİNDE VERİMLİLİĞİ ARTIRIYOR

Küresel boyutta yaşanan üretim ve sağlık riskleri, otomotiv sektöründe istikrarı ve sürdürülebilirliği her zaman olduğundan daha kritik bir noktaya taşıyor. Paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı iş modeli ile otomotiv tedarik zincirine özel çözümler sunan CHEP’in, yeniden kullanılabilir plastik kasaları (KLT), işletmelerin satın alma maliyetlerini düşürüyor. 

PLASTİK KASALAR OTOMOTİV TEDARİK ZİNCİRİNDE VERİMLİLİĞİ ARTIRIYOR
EndüstrideAra - Haber Detay

Teknoloji ve inovasyonla tedarik zincirine yönelik akıllı ve verimli çözümler sunarak 60 ülkede faaliyet gösteren CHEP, karton kutulara karşın defalarca kullanılabilen ve darbelere karşı son derece dayanıklı olan plastik kasaları ile gizli maliyetleri ortadan kaldırıyor, tedarik zincirindeki operasyonel süreçleri baştan sona optimize ediyor.

NAKLİYE VERİMLİLİĞİ ARTIYOR

Otomasyon sistemlerine uygun yapısıyla üretim hattı operasyonlarını da hızlandıran plastik kasalar, kullanım boyunca ve sonrası kolayca istiflenerek depolama giderlerini düşürüyor. Ergonomik tutma kısımları ve çıkıntılarla güçlendirilen dış yüzeyi ile güvenli bir istifleme sunan KLT’ler, ürünlerin hasar görmesini engelliyor. Birbirine geçen yapısıyla dengeli bir taşıma sunan plastik kasalar, paket yoğunluğunu arttırarak nakliye birim maliyetlerini de azaltıyor.

DENEYİMLERİNİ SEKTÖRLE PAYLAŞIYOR

Globalde 60 ülkede 330 milyondan fazla ekipmanlık dolaşım ağı ve 11 binden fazla çalışanı ile 45 yıldır otomotiv sektörüne hizmet verdiklerini belirten CHEP Türkiye Otomotiv Avrupa Bölgesi Kilit Müşteriler Lideri Engin Gökgöz, “Günümüz gelişmeleriyle otomotiv sektörü tedarik zincirinin doğru yönetilmesi ve verimliliğinin sağlanması her zaman olduğundan daha fazla öneme sahip. CHEP olarak, sahip olduğumuz global ağ ve bilgi birikimi doğrultusunda tedarik zincirinin her aşamasında hem ana sanayi otomotiv üreticileri hem de tedarikçilerine özel endüstriyel çözümler geliştiriyor, esneklik ve verimliliklerini artırıyoruz. Plastik kasa çözümlerimizin yanı sıra koruyucu iç profil ve aksesuarlarımız ile de iş ortaklarımıza hizmet veriyor, ürünlerin korunarak taşınmasına yardımcı oluyoruz. Yeni araç üretimlerinin Ar-Ge çalışmaları sırasında, OEM mühendisleriyle birlikte çalışarak yeni parçaların taşımacılığı konusunda danışmanlık veriyoruz. Sektörün en iyi uygulamaları konusunda eğitim almış uzmanlarımız ile onlara inovasyon ve nakliye konusundaki deneyimimizi aktarıyoruz. Böylece tedarik zincirinde yaşanacak risklerin önüne geçiyor, üretici ya da tedarikçilerin yaşayacağı kayıpları engelliyoruz” dedi.

KULLANIM SONRASI MALİYETLERİ ORTADAN KALDIRIYOR

Kullanım sonrası çevresel atık, boş kasa nakliyesi gibi katma değeri olmayan ve ekstra maliyet oluşturan süreçleri de ortadan kaldıran KLT’ler, fren silindirlerinden debriyaj hortumlarına, ısı koruyuculara kadar farklı boyuttaki parçaların 20 kilogramlık maksimum taşıma kapasite ile güvenli ve ekonomik bir şekilde taşınmasını sağlıyor.


 

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2021, 07:26
YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler