banner1322
x

P&G ile Ar-Ge: Artık Gebze

Avrupa’nın en ileri teknolojisi ve donanıma sahip, en iyi Ar-Ge merkezi kabul edilen Gebze Geliştirme Merkezi’nin açılışı yapıldı.

P&G ile Ar-Ge: Artık Gebze
Endüstrideara
İSTANBUL (AA) –Üretiminin yüzde 60’ını, Gebze’de gerçekleştiren Procter&Gamble (P&G), "Avrupa’nın en yeni Ar-Ge merkezi" kabul edilen Gebze Geliştirme Merkezi’ni hizmete aldı.

Uluslararası küresel ticarette, devler arasında da öne çıkan şirketlerden biri olarak gösterilen ve temizlik, kişisel bakım ürünleri üreten P&G, Gebze Geliştirme Merkezi’ndeki açılışta,
1987 yılından bu yana Türkiye’de gerek ürünleri gerekse hayata aldığı çarpıcı projeleriyle Anadolu insanının yakından tanıdığı firmanın Gebze Geliştirme Merkezi adı ile hizmete aldığı Ar-Ge merkezi, Avrupa’nın en yenisi olarak gösteriliyor. Merkezde, ileri kumaş teknolojisinden, sıfır yaş grubunun ihtiyaçlarından, ev ürünlerine, bir dizi araştırma yapılıyor.


P&G'NÜN ÜRÜNLERİNİN YÜZDE 60'I GEBZE'DEN...

P&G Türkiye ve Kafkasya Başkanı Tankut Turnaoğlu, firmanın, Türkiye’deki ürünlerinin yüzde 60’ını Gebze’de imal ettiğini vurgulayarak,
“Avrupa’nın en ileri teknolojili Merkez’de, üç ana tema seçtik. Endüstri 4.0 ile tüketici verilerinden, yenilikçi ürünlerin araştırılmasına, tedarik zincirindeki taraflara kadar, çalışma bölgesi, olarak konuşlandı. Bu bağlamda Merkez, benzer Ar-Ge tesislerinden ayrılıyor.


GEBZE, KÜRESEL DÜNYADAKİ YETENEKLERİN CAZİBE MERKEZİ OLACAK!

Turnaoğlu, ortalama her yıl 20 bin araştırmada 5 milyonun üzerinde, insanın katılımıyla, ihtiyaçları saptadıklarını belirterek, dünyanın sayılı Ar-Ge Merkezleri arasına gireceğini ifade ettiği, Gebze tesisinde 23 personelin çalıştığını belirterek,
“Ar-Ge Merkezi’miz doktora dereceli, Türkiye’nin pırıl pırıl yetenekleriyle çalışıyor. Görecekseniz, Merkez, küresel dünyadaki yeni yetenekler için de cazibe merkezi olacak. Şimdilik buradaki üretimin yüzde 20’sini ihraç ediyoruz. Yakın zamanda bu rakam da katlanarak artacaktır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2018, 20:07
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını