banner1322
x

PETLAS SANAYİ KURULUŞLARI ARASINDA 73’ÜNCÜ SIRAYA YERLEŞTİ 

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) sanayi sektörünün en değerli verilerini oluşturan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasını tamamladı. Petlas, 73’üncü sıraya yerleşti. 

PETLAS SANAYİ KURULUŞLARI ARASINDA 73’ÜNCÜ SIRAYA YERLEŞTİ 
Endüstrideara

Lastik sektöründe faaliyet gösteren Petlas, alanında en fazla büyüyen marka olarak İstanbul Sanayi Odası’nın Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kurulu araştırmasında 73’üncü sıraya yükseldi. Petlas, 2021 yılında üretimden elde ettiği 5 milyar 233 milyon TL değerinde ciroya ulaştı. Bu rakam sayesinde bir önceki yıla göre 13 sıra yükselmiş oldu. 

“YATIRIMLARIMIZLA BÜYÜMEMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ” 

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Petlas Yönetim Kurulu Üyesi S. Safa Özcan, “İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) 1968 yılından bu yana aralıksız gerçekleştirdiği ve sektör için en değerli verileri oluşturan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasında 73’üncü sırada yer aldığımızdan dolayı oldukça mutluyuz. Bu sayede firmamızın yolunda istikrarlı ve emin adımlarla ilerlediğini göstermiş olduk. Bu araştırma yarım asırdır hazırlanıyor ve Türkiye ekonomi tarihi açısından adeta bir kayıt defteri niteliği taşıyor. Petlas olarak Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu sıralamasında 73’üncü sırada yer alarak Türkiye ekonomisinin büyümesine katkı sunan en büyük şirketlerden biri olmak bize gurur veriyor. Petlas olarak yenilikçi ürünler için Ar-Ge yatırımları yapmaya ve sürdürülebilir bir üretim için çevreye duyarlı projeler geliştirmeye devam edeceğiz” dedi. 


YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını