PEPSİCO 2020 YILINDA YÜZDE 4,8 BÜYÜDÜ

PepsiCo, 2020 yılının dördüncü çeyrek ve yılsonu finansal sonuçlarıyla ilgili açıklama yaptı. Şirket, dördüncü çeyrekte net gelirlerinde yüzde 8,8 ve yılsonunda ise toplam yüzde 4,8 büyüdü.

PEPSİCO 2020 YILINDA YÜZDE 4,8 BÜYÜDÜ
Endüstri 40 Zirvesi

Dünyanın en büyük yiyecek ve içecek şirketlerinden PepsiCo, 2020 yılına ilişkin dördüncü çeyrek ve yılsonu bilanço rakamlarını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre PepsiCo, yılın son çeyreğinde net gelirlerinde %8,8; yılsonunda ise toplamda %4,8 büyüme elde etti.

PAZAR UYGULAMAMIZIN GÜÇLÜLÜĞÜNÜ GÖSTERDİ 

COVID-19 nedeniyle oldukça zorlu geçen 2020 yılında elde ettikleri büyüme rakamlarından dolayı oldukça memnun olduklarını ifade eden PepsiCo Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Ramon Laguarta, “PepsiCo olarak global atıştırmalık ve gıda işimizin dayanıklılığını dördüncü çeyrekte korurken global içecek işimizin hız kazanmasıyla yılı güçlü bir şekilde kapattık. Sonuçlarımız, zorlu salgın şartları altında bile kendini işine son derece adamış çalışanlarımızın, çeşitlendirilmiş portföyümüzün, çevik tedarik zincirimizin gücünün ve dayanıklılığının göstergesi oldu. İşlerimizi sürdürürken çalışanlarımızı, müşterilerimizi ve topluluklarımızı destekleme kararlığımıza devam ediyoruz. İlaveten pazarda kazanan olmaya ve rekabet avantajı sunacak yatırımlar yapmaya odaklanmaya devam edeceğiz. Bu da bizim hızlı, güçlü ve daha iyi bir şirket olmamıza yardımcı olacak.” dedi. 
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını