PENTA TEKNOLOJİ CİROSUNU YÜZDE 53 ARTIRDI

Penta Teknoloji Genel Müdürü Fatih Erünsal: "2022 yılına ait ilk üç ayı içerisinde konsolide cirosunu geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 53 oranında artırdı ve 1,9 milyar TL’ye ulaştırdı.”  

PENTA TEKNOLOJİ CİROSUNU YÜZDE 53 ARTIRDI
Endüstrideara

Yıldız Holding bünyesinde faaliyet gösteren Penta Teknoloji, dünyanın önemli teknoloji markalarını Türkiye ile buluşturmaya devam ediyor. Penta Teknoloji 2022'nin ilk çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını Kamuyu Aydınlatma Platformuna bildirdi. 2022 yılının ilk üç ayı içerisinde konsolide cirosunu geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 53 oranında arttı ve 1,9 milyar TL oldu. Aynı dönemde brüt karını 147 milyon liraya yükseltti. Faiz amortisman ve vergi öncesi karı (FAVÖK) yüzde 67 artışla 108 milyon lira, FAVÖK marjı ise yüzde 5,6 olarak gerçekleşti. Yılın ilk üç ayında 1,3 milyon lira konsolide net kar elde eden Penta Teknoloji, geçen sene mayıs ayında halka arz sürecini tamamlamıştı.

“BİLİŞİM SEKTÖRÜNDE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Penta Teknoloji Genel Müdürü Fatih Erünsal, “Büyümemizi yılın ilk çeyreğinde sürdürmeyi başardık. Geçtiğimiz yıllarda hızlanan dijital dönüşüm yatırımları hem dünyada hem de yerel pazarda olgunlaşmayı tetikledi. Bu hareketlenme aynı zamanda birçok sektörün itici gücü olarak teknoloji yatırımlarını da hızlandırdı. Teknoloji artık hem kurumların hem de bireysel tüketicilerin vazgeçilmez bir parçası oldu. Penta Teknoloji olarak bilişim sektöründe büyümemizi sürdürüyoruz. 2022 yılı ilk çeyrek sonuçlarımız da ülke ekonomisine kattığımız değeri göstermesi açısından memnuniyet verici. 2022 yılının ilk üç aylık döneminde ciromuzu bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 53 oranında artırmayı başardık. Şirketimize değer katarken, ülkemizin teknoloji ve dijitalleşmede her geçen gün daha da ilerlemesi için çalışmaya devam edeceğiz." (AA)

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını