banner1013
x

PAYGURU CİROSUNU 2,5 KATINA ÇIKARDI

TPAY MOBILE tarafından satın alınan ödeme platformu Payguru, pandemi yılında mobil ödeme ve banka transferi servislerinin toplam hacminde cirosunu 2,5 katına çıkardı.

PAYGURU CİROSUNU 2,5 KATINA ÇIKARDI
EndüstrideAra - Haber Detay

“Mobil ödeme” hizmeti sunan ve banka entegrasyonlarıyla “nakit ödeme ve banka transfer hizmeti” sağlayan ödeme platformu Payguru, İngiltere merkezli Helios Investment Partners portföy şirketi TPAY MOBILE tarafından satın alınmasının ardından cirosunu 2,5 katına çıkardı. 

Nakit Ödeme ve Banka Transferi cirosunda aylık yüzde 219 artış elde eden Payguru'da, en çok artışın yaşandığı alanlardan biri ise online oyun sektörü oldu. Oyunlarda mobil ödeme harcamalarında aylık yüzde 218 artış yaşandı.

YAŞANAN ARTIŞ DEVAM EDECEK

COVID-19 salgınıyla birlikte, tüketim alışkanlıklarındaki değişimin yanı sıra alışverişin temel aracı olan ödeme ve tahsilat kanalları tarafında da farklılaşmalar ve yeni normallerin insan hayatına girdiğini söyleyen Payguru Kurucusu ve TPAY MOBILE Küresel İşbirliği, Türkiye ve Sahra Altı Afrika Başkan Yardımcısı Işık Uman, Payguru'nun hizmet verdiği farklı kategori ve sektörlerde bu değişimi ciddi anlamda gözlemlediklerini belirtti. Geleneksel ödeme kanallarını tercih eden kullanıcılar yeni düzende dijital ödeme kanallarını tercih etmeye başladığını ifade eden Uman, pandemi yılında cirolarının 2,5 katına çıktığını ve bundan sonraki süreçte de bu artışın devam edeceğini söyledi.

YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Dyson

Dergiler