banner1322
x

PANDEMİDE TÜRKİYE'YE E-İHRACAT TALEBİ ARTTI

E-İhracat Türkiye Başkanı olan  Mert Tanciğer, pandemiyle beraber e-ihracatta Türkiye'ye ciddi bir ilgi olduğunu söyledi.

PANDEMİDE TÜRKİYE'YE E-İHRACAT TALEBİ ARTTI
Endüstrideara

İSTANBUL (AA) - E-İhracat Türkiye Başkanı olan  Mert Tanciğer, pandemiyle beraber e-ihracatta Türkiye'ye ciddi bir ilgi olduğunu söyleyerek, "Bu fırsatı doğru eğitimler ve dijitalleşmenin gereksinimlerini yerine getirerek sürdürülebilir hale getirmeliyiz." şeklinde konuştu.

Tanciğer, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, dünyanın dengelerini alt üst eden Kovid-19 salgınının sağlık, ekonomi ve sosyal alanlarda yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu belirtti.

Küresel ticaretin salgın nedeniyle durma noktasına geldiğini, firmaların özellikle dış ticarette e-ihracata ve sanal fuarlara yöneldiğini anlattı.

E-İhracat Türkiye'nin, ülkenin toplam ihracatına sürdürülebilir katkı amacıyla kurulduğunu belirten  Tanciğer, şöyle konuştu.

"Halihazırda ihracat yapan ve ihracattaki payını daha önce girmediği pazarlara girerek büyütmek isteyen, ihracata başlamak isteyen ama daha önce deneyimi olmamış KOBİ ve büyük ölçekli tüm kurumlara hizmet veriyoruz. E-İhracat Türkiye, ihracatın en yeni, en teknolojik boyutu olan e-ihracat alanında danışmanlık ve hesap yönetimi hizmetlerini aktif olarak veriyor. Buna ek olarak e-ihracatın bilinirliliğini artırmak amacıyla da eğitim, toplantı ve webinarlar düzenliyor, hedef kitleye ulaşmayı sağlayacak iş birlikteliklerine imza atıyor."

Tanciğer, e-ihracat'ın, Türkiye'de pandemiyle beraber yeni yeni ilgi görmeye başladığını vurgulayarak, "Biz e-ihracatı tanıtmak ve faydalarını anlatmak için yaptığımız çalışmalarla daha geniş kitlelere ulaşıp e-ihracat yapan şirket ve kurumların sayısını artırırken Türkiye ekonomisinin ihracat hacminin artırmasına da katkıda bulunmayı hedefliyoruz." dedi.

Pandemiyle berber Türkiye'ye e-ihracatta ciddi bir ilgi olduğunu anımsatan Tanciğer, "Bu fırsatı doğru eğitimler ve dijitalleşmenin gereksinimlerini yerine getirerek sürdürülebilir hale getirmeliyiz." şeklinde konuştu..

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2020, 15:41
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını