banner1322
x

PALMET: Güvenlik kültürünü öncelemeliyiz!

PALMET Şirketler Grubu İSG Uzmanı Gezginci, en önemli şeyin insan hayatı olduğunu belirterek,  güvenlik kültürünü öncelemeliyiz, dedi.

PALMET: Güvenlik kültürünü öncelemeliyiz!
Enerji Zirvesi

PALMET Şirketler Grubu İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Erdem Gezginci, iş güvenliği konusunda ileri teknolojinin uygulandığı örneklerle beraber, kötü örneklerin de olduğunu belirterek, “Güvenlik kültürü eğitimine, okul öncesinde başlayıp, hayatın her alanında ve her kesimle devam etmeliyiz” dedi.

ÖZEL GÖZLÜKLE, TOPRAK ALTI KAÇAĞI GÖREN ŞİRKET!

ST Endüstri Medya’ya özel açıklama yapan Gezginci, özel gözlüklerle, toprak altında kalan, doğal gaz kaçaklarını gören sistemlerle, yüz akı, iş güvenliği sistemleri uygulayan kurumlar olduğunu belirtti. Gezginci, buna karşılık, ışıklandırma önlemi yapmayan, giriş çıkışı tamamen kontrolsüz bırakılan bir inşaatın şantiye alanında bulunan çukura düşen, motosikletli pizza kuryesinin vefatına varan, örneklere de tanıklık etmiş.

BİLİNMEYEN 6381 SAYILI KANUNUN 13. MADDESİ

Çalışmaktan kaçınma hakkı, 6381 sayılı kanunun 13. Maddesi’nin az bilindiğine değinen, Gezginci, yüksek risk içeren durumlarda, işçinin yasadan gelen işten kaçınma hakkını kullanabildiğini belirterek, “Yine de söylemeliyim ki, bu durum işçilerimizce Türkiye’de hiç tercih edilmemiş, bir maddedir.” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 19:13
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını