banner1049
x

Özel eğitim ve rehberlik hizmetleri genel müdürlüğü

Milli Eğitim Bakanlığı, özel yetenekli öğrenciler için yeni öğretim programı hazırladı. Bu programa göre öğrenciler okul öncesinden lise eğitimine kadar tüm süreç planlı olacak.

Özel eğitim ve rehberlik hizmetleri genel müdürlüğü
EndüstrideAra2

Milli Eğitim Bakanlığı, tarihinde ilk kez özel yetenekli öğrenciler için okul öncesinden lise eğitimine kadar yeni bir müfredat programı hazırladı. Bu programa göre; özel yetenekli öğrencilerin eğitim niteliği artırılacak, öğrencilerin yetenekleri geliştirilecek, yetenek kayıplarının önüne geçilecek. Cumhuriyet tarihinde ilk olma özelliğini taşıyan bu çalışma ile özel yetenekli öğrencilere genel öğretim programlarından farklılaştırılmış eğitim içerikleri uygulanacak. Bu kapsamda hem bakanlık hem de TÜBİTAK, 2017’de başlayan program geliştirme sürecini tamamlayacak. 

TASLAK ÖĞRETİM PROGRAMI

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 28 tane taslak öğretim programı hazırladı. Bu program, özel yetenekli öğrencilerin tam zamanlı eğitim gördüğü okullarda uygulanmak üzere tasarlandı. Taslak öğretim programı ise akademik çevrelerin, öğretmenlerin görüşlerine açıldı. Yeni öğretim programı içeriğinde; beden eğitimi ve oyun, beden eğitimi ve spor, coğrafya, fen bilimleri, müzik, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, biyoloji, Türkçe gibi branş derslerinin yanı sıra okul öncesi derslerde yer alıyor. Programlar ayrıca mesleki ve teknik eğitimi de kapsıyor. 

Programlar;  http://mufredat.meb.gov.tr/Programlar.aspx adresinde 20 Mayıs saat 18.00'e kadar askıda kalacak.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 15:05
YORUM EKLE

Radyo

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler